Raporlu ilaçlarda fark ödeniyor mu?

Kodla Büyü
Kardiyoloji ,onkoloji .... veya süreklilik arz eden hastalıklarda uzman doktor veya heyet veya üniversite hastanelerince sisteme girilen raporlar neticesinde eczane sizden herhangi bir fark almaz diye biliyorum.
(ben hipertansiyon ilaçlarına fark ödemiyorum)

Ancak kasttediğiniz raporlu yani istirahatli iken alınan ilaçlar ise zannederim alınıyıor.

melih444' Alıntı:
Kardiyoloji ,onkoloji .... veya süreklilik arz eden hastalıklarda uzman doktor veya heyet veya üniversite hastanelerince sisteme girilen raporlar neticesinde eczane sizden herhangi bir fark almaz diye biliyorum.
(ben hipertansiyon ilaçlarına fark ödemiyorum)

Ancak kasttediğiniz raporlu yani istirahatli iken alınan ilaçlar ise zannederim alınıyıor.
Üniversite hastanesinden alınan rapor. Eczacı fark ödeyeceksin diyor.

asker hastanesinin verdiği ilaç kullanım raporu vardı ve
hiçbir fark ücreti ödememiştim.
normalde de alınmıyor hocam.
üniversite bile vermiş olsa alınmaması gerekir sanırım.

Alınıp alınmadığını eczacının bilmesi lazım ama bize alınır diyor. Bir yerlerde net bir şey olsa ona göre davranırdık. :?

hocam herhalde sizinki normal muayene sonucu yazılan bir rapor ; rapordan kastınız istirahat raporu mu , ilaç kullanım raporumu; bir defaya mahsus yazılmış bir ilaç mı , süreklilik arzeden bir ilaç mı? Kastınız istirahat raporu ise ilaç parası ile hiç bir bağı yok , kastınız ilaç kullanım raporu ise zaten sitemde kayıtlıdır sistem otomatik ücretlendirme yaptığı için sadece muayene parasını ödersiniz,ilaç parası zaten yansımaz.Şayet ilacınız bir defaya mahsus yazılmıi ve süreklilik arzetmiyorsa yine size ilaç parası ve muayene parası sitem tarafından size yansıyacaktır.

Sürekli kullanıma yönelik yazılan ilaçlar ve başka bir doktordan ilaçları yazdırabilmemiz için verilen rapor yani ilaç kullanım raporu. Bu raporla hem topluca ilaç alınabiliyor hemde farklı bir doktora yazdırılabiliyor.
İstirahat raporu değil ilaç raporu. Ben sistem çıktısı isteyeyim o zaman kendilerinden.

Önceden eczaneye 3-5 lira ödeyip çıkıyordum, en son gittiğimde 30 lira verdim çıktım. Fark alınıp alınmaması eczayıya kalmış bir şey aslında. Kimisi alıyor, kimisi almıyor. Anlamadım ben.

ilaç raporu ile alınan ilaçlarda hastadan ücret alınmaz,
ilacınız bittiğinde herhangi bir sağlık kuruluşuna gitmeniz,
sağlık ocağı da olur, uzman doktor olmasına gerek yoktur,
raporunuzdaki ilacı yazıp gönderirler sizi ve ücretsiz alırsınız.

eğer anlaşmalı olduğunuz kurumun olduğu yerden değil de,
farklı bi şehirden, başka bi yerden alırsanız ilacınızı, ücret ödersiniz fakat,
-ilaç bedelinin tamamını ödersiniz-
ilacınızı fatura isteyerek teslim alın, ödemenizi yapın ve

göreve başladığınızda kurumunuzdan faturalarınızı göstererek ilaca ödediğiniz ücretin tamamını, herhangi bir kesinti olmadan ödediğiniz bedeli tahsil edin.

2010'a kadar bu şekilde aldım ben.
eczaneye ücretini kendiniz ödeyip ilaç aldığınızda fatura alırsanız,
görevli olduğunuz yer de faturayı inceler ve ödemeyi yapar,
faturanız yoksa,
ilacın bedelini kendiniz ödeyip kendiniz aldığınızı mem'e nasıl ispatlayacaksınız!...

sonuçta kurumunuzun anlaşmasının olmadığı bi yerden alıyosunuz ilacınızı.

hocam tüm sağlık ödemleri sgk ya aktarıldı ; şu an türkiyenin her noktasından ilaç alabilirsiniz.Başka il ilçe köy farketmez ,anlaşmayı bakanlık ile eczacılar birliği ve bağlı eczaneler yapıyor olarak biliyorum .

hasari' Alıntı:
Sürekli kullanıma yönelik yazılan ilaçlar ve başka bir doktordan ilaçları yazdırabilmemiz için verilen rapor yani ilaç kullanım raporu. Bu raporla hem topluca ilaç alınabiliyor hemde farklı bir doktora yazdırılabiliyor.
İstirahat raporu değil ilaç raporu. Ben sistem çıktısı isteyeyim o zaman kendilerinden.

alınmaz. banada çocuğum için benzer bir rapor vermişit doktor. heyetten geçmişti. raporu 1-2 yıl sürekli ilaç alırken gösterdim hiçbir ücret ödemedim.

ama sonradan raporları kendi sistemlerine işlemeye başladılar. yani raporu bir belge olarak yanımızda taşımamıza gerek klmadı artık. sistemde rapor gözüküyormu sizin. fark ödememeniz lazım başka eczaneye gidin.

Geri