Ramazan ve Kurban Bayramlarında EK DERS

Kodla Büyü

tayinci42

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
Ramazan ve Kurban bayramları milli ve mahalli bayramlar olmadıkları için ek derslerimizi alamıyoruz. Bunu her birimiz sorgusuz kabullenmişiz. Bir an düşününce bu uygulamanın çok saçma olduğunu farkettim. Kardeşim binlerce yıldır milletimizin kutladığı Ramazan ve Kurban bayramları nasıl olurda milli bayram sayılmaz. Halkı ile devletin bu kadar küs olduğu dünyada başka kaç yönetim var ki. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

Sizce de dini bayram olarak kabul edilen Ramazan ve Kurban bayramlarımız milli bayramlarımızdan kabul edilmeli midir? Devlet olarak kutlanmalı mıdır? Yoksa sadece dini bayramlarda da ek ders ödenmesi yeterli olur mu. Veya herşey olduğu gibi mi kalmalı.

Ayrıca sizce dini bayramlarda da ek ders ücretimizin kesilmemesi için neler yapabiliriz. Sendikalar neden benim düşündüğüm gibi düşünmüyorlar ki.

mevzuat-yonetmelik-f25/ramazan-bayraminda-ek-ders-ucreti-alacakmiyiz-t91570.html

Re: Ramazan ve Kurban Bayramları

toplu sözleşmeli gereği dini bayramlar yıl başı 1 mayıs kar tatili gibi bütün tatillerde ek dersler alınacak

hakansia' Alıntı:
toplu sözleşmeli gereği dini bayramlar yıl başı 1 mayıs kar tatili gibi bütün tatillerde ek dersler alınacak

ramazanda idari izinli mi sayılıyoruz..

hiçkimse bilmiyor anlaşılan.. hiç yorum yokmu.

Geri