Radara Girdim !!! Makbuz Elimde Ama Cezayı Vergi Dairesi Gör

Kodla Büyü

noktanet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Radara Girdim !!! Makbuz Elimde Ama Cezayı Vergi Dairesi Görmüyor internettede gözükmüyor ceza yaklaşık 1,5 ay oldu. kurtuldummu şimdi ben bu radar cezasından

Hiç sanmam 2010 dan 2011 e geçildiği için geçmiş dönemde gözüküyordur.
Yakında sisteme geçer.

akıllının biri birkaç sene sonra eski dosyaları karıştırır, senin cezayı bulur... Ondan sonrada iki katı olarak (faizi cezanın iki katını geçmediği için) tekrar tahsil ederler hocam... Erken sevinme bence :mrgreen:

valla her gün bakıyorum focusun birinin yüzünden ikimizede yazdılar 1 aydır kontrol ediyorum yok. hatta arabayı sattım. noterdede gözükmedi borç

hocam orda beyanlı ceza ödeme var odrdan ödeyeceksiniz. cezanın sistemde gözükmesi zaman alıyor. keşke yer yemez ödeseydininz indirimli öderdiniz...
dediğim gibi cezanın nette gözükmesi 3-4 ay sürüyor. nitekim ağustosta ceza yemişişm yeni nette gözüküyor. dolayısıyla faizi ile birlikte ödeyeceğim...:(

serkancuneyt' Alıntı:
valla her gün bakıyorum focusun birinin yüzünden ikimizede yazdılar 1 aydır kontrol ediyorum yok. hatta arabayı sattım. noterdede gözükmedi borç

aracı sattıysan o ceza arada kaybolur hocam. ödemene gerek yok.

trafik cezaları 15 gün sonra sisteme geçer eğer erken ödeme yaparsanız %15 gibi bir indirimden faydalanırsınız ama 1.5 ay oldu dediğinize göre muhtemelen sisteme işlenmemiş olabilir.Araba sattıysanıza zaten ceza sizi bağlamaz artık.Çünkü araca kesilmiş oluyor ceza şahsa değil.

arkadaşlar bende şubat 2010 da radara yakalandım. cezayı kestilerr verdiler. aldım baktım internette yok. beyanlı trafik cezası bölümüne girdim oradan yatırdım. (internetten kredi kartıyla) dün mtv ye bir bakayım dedim bir baktım ödediğim ceza yeni geçmiş birde borç olarak görünüyor. seri numarası falan benim ödediğimle aynı ama borç olarak görünüyor. şimdi benim ne yapmam lazım?

bu arada 6-7. ayda kontrol ettiğimde daha ceza görünmüyordu yani daha yeni girmişler anlaşılan. 9 ay olmuş arkadaşlar...

işin doğrusu ben ceza makbuzunu kaybettim yoksa yatıracaktım zaten. noterde çıkar diye düşünmüştüm. oda gözükmedi inş. gözlerinden kaçmış cezayı işlememişlerdir.

gecen hafta eve zarf geldi açmış bizimkiler gecen yıl 2009 aralıkta ceza yemişim kırmızı ışıkta..aynı gün netten faizi ile ödedim ..Hiç aklıma af gelmemişti :scared: çokmu dürüstüz nedir :roll:

hocam keske 15 gün içerisinde www.gib.gov.tr adresinden yatırsaydınız %25 indirimli olarak ama geçmiş artık neyse hayırlısı

buyey' Alıntı:
arkadaşlar bende şubat 2010 da radara yakalandım. cezayı kestilerr verdiler. aldım baktım internette yok. beyanlı trafik cezası bölümüne girdim oradan yatırdım. (internetten kredi kartıyla) dün mtv ye bir bakayım dedim bir baktım ödediğim ceza yeni geçmiş birde borç olarak görünüyor. seri numarası falan benim ödediğimle aynı ama borç olarak görünüyor. şimdi benim ne yapmam lazım?

bu arada 6-7. ayda kontrol ettiğimde daha ceza görünmüyordu yani daha yeni girmişler anlaşılan. 9 ay olmuş arkadaşlar...

ödeme yaptığınız makbuzla beraber aracın bağlı olduğu vergi dairesine gidip düşürmeniz gerekiyor.

trafik cezaları geçte olsa sizi bulur arkadaşlar. aracı satsanız bile aracı alan kişi noter satış tarihini göstererek o borcu ödemeyecek, ve onu yine siz ödeyeceksiniz.

serkancuneyt' Alıntı:
Radara Girdim !!! Makbuz Elimde Ama Cezayı Vergi Dairesi Görmüyor internettede gözükmüyor ceza yaklaşık 1,5 ay oldu. kurtuldummu şimdi ben bu radar cezasından
Doğruyu söyle!
serkancuneyt' Alıntı:
işin doğrusu ben ceza makbuzunu kaybettim yoksa yatıracaktım zaten. noterde çıkar diye düşünmüştüm. oda gözükmedi inş. gözlerinden kaçmış cezayı işlememişlerdir.

Kurtuluşun yok, ödeyeceksin!!! :)

deme yaw hocam mecbur kaçış yok diyorsun yani :puhaha: boynumuz kıldan ince ne yapalım yedik bi halt

akaryakıt zamları
araç vergi zamları
son olarak böyle abuk subuk cezalar. son 1 ayda duyduklarım.
daha bunun muayenesi, arızası bilmem nesi var.
helal olsun bu devlete.
1 ay önce araba almayı düşünüyordum artık düşünmüyorum.

hocam öncelikle geçmiş olsun. sanırım haketmişsin. :wink: ne kadar hızla düştüysen radara vergi dairesi bile faturanı yakalayamamış :D

Arkadaşlar sayın hocam arabayı satmış buna dikkat edin artık yeni yönetmelikte borcu yoktur kağıdı alınmadan satış yapılabildiği için noter satış sözleşmesini okuyanız olduysa aracın eskiden kalma borçları ile yeni alıcı arabayı kabul ettiğini beyan ettiğinden sayın hocamızın borcu sonradan sisteme eklense bile araçın plakası üzerinden sisteme kayıt edilecektir ve bu sebepten dolayı yeni alıcı borcu öder.

pcman' Alıntı:
hocam öncelikle geçmiş olsun. sanırım haketmişsin. :wink: ne kadar hızla düştüysen radara vergi dairesi bile faturanı yakalayamamış :D
:puhaha: doğru söylüuorsunuz
serci2001' Alıntı:
Arkadaşlar sayın hocam arabayı satmış buna dikkat edin artık yeni yönetmelikte borcu yoktur kağıdı alınmadan satış yapılabildiği için noter satış sözleşmesini okuyanız olduysa aracın eskiden kalma borçları ile yeni alıcı arabayı kabul ettiğini beyan ettiğinden sayın hocamızın borcu sonradan sisteme eklense bile araçın plakası üzerinden sisteme kayıt edilecektir ve bu sebepten dolayı yeni alıcı borcu öder.
hocam sözleşmeyi okumadım ama borcu olduğu zaman satış yapılabiliyormu

Selamünaleyküm.... Konuyu hortlatmış olacambelki ama arkadaşlar bugün İnternet Vergi Dairesine bi bakıyım dedim 21.01.2015 tarihinde ödenmiş trafik para cezası görülüyor. Tahsilat şekli Başka Saymanlık Tarafından, ödeme şekli hesaben diyor, 293,25 tl ödenmiş ceza var. Ben o tarihte ne ceza yedim, ne de ödedim. Bu ne demektir. Başına böyle birşeygelen oldu mu hiç? Teşekkürler...

akaryakıt zamları
araç vergi zamları
son olarak böyle abuk subuk cezalar. son 1 ayda duyduklarım.
daha bunun muayenesi, arızası bilmem nesi var.
helal olsun bu devlete.
1 ay önce araba almayı düşünüyordum artık düşünmüyorum.

:puhaha:

Selamünaleyküm.... Konuyu hortlatmış olacambelki ama arkadaşlar bugün İnternet Vergi Dairesine bi bakıyım dedim 21.01.2015 tarihinde ödenmiş trafik para cezası görülüyor. Tahsilat şekli Başka Saymanlık Tarafından, ödeme şekli hesaben diyor, 293,25 tl ödenmiş ceza var. Ben o tarihte ne ceza yedim, ne de ödedim. Bu ne demektir. Başına böyle birşeygelen oldu mu hiç? Teşekkürler...

Selamlar ..aradan seneler geçmiş ama bu konuda yeni bir bilgi var mı? Benim de başıma geldi de.
Teşekkürler

Geri