Python Ders Kitabı

Kodla Büyü

chaos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Python anlatmaya başlıcam yalnız ders kitabı bana çok karışık geldi bi hiyerarşi yok kendi özel ders notlarımla mı anlatsam yoksa herşeye rağmen ders kitabından mı karar veremedim?Bazı arkadaşlar çok güzel notlar hazırlamış hepsine ayrı ayrı teşekkürler emekleri için.

ders kitabını kullanmıcam ben. youtube da güzel videolar var, buradan da güzel notlar topladım, Fırat ÖZGÜL ün kitabı paylaşıldı bi de o var. kendim bişeyler yapmaya çalışıyorum

Fırat ÖZGÜL kitabından biraz daha özetleyerek oradaki sıraya göre gidiyorum. Ebadaki kitap komik diyeyim:)

ders kitabı çok kötü ama bazı yerlerinden faydalandım ama çok az yerden. ders kitabı, müfredat ve konu sırasını belirleyebilmem açısından iyi oldu. Onun dışında fırat hocanın istihzasından ve çeşitli kaynaklardan faydalanarak kendime özel ders notları hazırladım. önemli olan öğrenci seviyesine inmektir. kaynakları daha da çoğaltmak mümkün. udemy, youtube vbs.

Python için ders kitabı biraz fazla karışık gibi, öğrencilerde proje ve uygulama tabanlı biraz daha kolay oturabiliyor. O yüzden şöyle bir çalışma hazırladım. Öneri ve düşüncelerinizi alabilirim geliştirmek adına: link

Hocam eğer ders kitabı ile devam edecekseniz kitabın tüm derslerini detaylı anlatan bir video serisi hazırladım
imza bölümünde var bir de haftalık kitap ile ilgili yapabilecek olduğunuz örnekler paylaşıyorum denemek isterseniz mutlu olurum işe yaramış bir şeyler yapmış gibi hissederim :)

Geri