Python Derleyici Öneriniz

Kodla Büyü

kkpf

Üye
Arkadaşlar merhabalar iyi günler hepinize.
İlk defa python anlatacağım.Python sitesinden derleyiciyi indirdim fakat şöyle bir sorunum var;
C'deki gibi derleyiciye kodları yazıp F9 veya F11 ile execute edip yeni bir ekranda çalışmıyor program.
Bunun sebebi Python un böyle olması mı yoksa derleyiciden mi kaynaklanıyor ?

Şimdiden teşekkürler iyi günler.

hocam Anacoda Navigatör programını kurup içindeki Spyder editörunu kullanabilirisiniz. Jupyter diye bir derleyici var. Benim önerim size bunlar

Verilen lisansın kullanım süresi var mı? 3 ay gibi, 1 yıl gibi. Yoksa öğretmen veya öğrenci lisansıyla süre sınırı olmadan kullanılabiliyor mu?

1 yıllık lisans tanımlaması yapıliyor. Yanlış olmasın 5 6 aydır kullanıyorum. Uzatilacagini düşünüyorum. Jetbrains ürünlerinin tamamını bu lisans ile kullanabiliyorsunuz. Php storm ve web storm, pycharm çok iyi. Data grid ozellikle Ben begendim.

Hocam şuan net hatırlayamadım ama yanlış hatırlamıyorsam F8 di. Menüde RUN butonu var zaten yanında kısayolu yazıyor.

Öğrencilere PyCharm ve Visual Studio Code idelerini kullanmayı ve arayüzünü öğretin ama derslerde, özellikle uzaktan canlı derslerde Jupyter Notebook büyük kolaylık sağlıyor.

Arkadaşlar, Mblock programının yeni versiyonu olan 5.3.0 da Phyton editörü de bulunmaktadır. Ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Anaconda ileri seviye programlama icin uygun bence pc yi cok yorar. Vs code yeni baslayanlar icin daha uygun.

Arkadaşlar hepinize öneriniz için teşekkürler basit anlamda kullanışlı olması açısında Mu editörü kullanmaya başladım.Fakat şöyle bir sorun var ki başka bir yerden kopyaladığım dosyayı çalıştırmıyor ve resimdeki hatayı veriyor.Fikri olan var mı ?

Ekli dosyalar

• python hata.jpg
    python hata.jpg
    16.3 KB · Görüntüleme: 34
Geri