promegalarda xp yüklerken f6 bastığımızda sata için disket

Kodla Büyü

muzyonur

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ben dönem başında vestel promega bilgisayarlara bir şekilde format atmayı başarmıştım. ama şimdi ne atabiliyorum ne de nasıl yaptığımı hatırlayamıyorum.
ya sp3 cd si vardı elimde onunla olmuştu.(elimdeki bütün xp cdleri çizildi. şimdi yeni sp2 var. sp3 ü entegre ettim ama yine sabit diski görmedi)
ya da sata sürücülerini bulmuştum F6 ile disketle tanıtmıştım.

şimdi sizden isteğim şu. xp kurarken f6 tuşuna basarak disketle yüklememiz gereken dosyaları verebilirmisiniz.yani diskete kaydetmem gereken dosyaları istiyorum.
tam olarak nasıl arıcağımı şaşırdım. bu bilgisayarların anakart modeli ne. bunu da yazarsanız sevinirim.

kasanın içerisini açın hocam anakartın modeline bakın ve anakartın sitesinden sata driverlarını indirebilirsiniz

windowsun full sata driver paketli cdleri var.
onlardan birisini indirip kurmayı deneyin.
Ben şahsen öyle yapıyorum. Perfect XP sürümleri işinizi görebilir.

bugün mesajı attıktan sonra bu konuyla ilgilenemedim. ama yarın anakartın raid sürücülerini kendim tekrar arıcam. ve becerebilirsem diskete yüklenmesi gereken dosyaları allah rızası için :) yeni bir başlık açıp paylaşçam.
benim anlamadığım nokta bir sürü sitede yöntemi anlatıyor. ama bir allahın kulu bir çok okulda olan bu promega biligisayarlar için gerekli dosyaları paylaşmıyor. veya nerden indirceksek linkini vermiyor.ben tam olarak nasıl arıcağımı çözemedim.
inşallah yarına kadar bir arkadaş bu dosyaları paylaşırda muhtemelen yine saatlerce uğraşmaktan kurtulurum.

anakart modelini Intel D915GVWB olarak öğrendim yanlış değilse ama raid sürücülerini bulamadım hala

hocam boşuna uğraşma ben çok denedim... indirmediğim sata driver kalmadı. kaç tane cd yazdığımı ben bile hatırlamıyorum. şu disket olayını bende denedim.formatörümle aylarca uğraştık tık yok.sonra yine burdan bi hocamla tanıştım onda bi cd çıktı.tek çalıştırabildiğim xp cd si..ver adresini göndereyim...zira nete yüklemeye vaktim yok 700 küsur MB lık cd yi..

hocam dün akşam okumuştum yazınızı okula gelince göndereyim dedim. promega sata driverleri arkadaş başka cözüm yolu söylemiş ama ben genede göndereyim belki başkasına yarar.

Ekli dosyalar

• vestelsata.rar
    224.9 KB · Görüntüleme: 134
diyar21 hocam bu satalar gerçekten işe yarıyormu? sırf şu promegalara karşı olan hıncımı almak için nLite ile tekrar yazacam :D geçmişin acısını hepsine çatır çatır tekrar sistem kurarak çıkarmak istiyorum...sonrada karşısına geçip demli bi çay alıp pis pis gülüp keyif yapmak istiyorum :lol: psikopata bağlamıştım perfect XP bulana kadar.. ama bu satalar işe yarıyorsa saf kan XP kurayım...
işe yaramıyorsa hiç uğraşmayım...el-cevap plssss :)

en son denemelerim başarısız oldu.zaten bunalım takılırken birde büyük bir hevesle kalkıştığın bir işin olumsuz sonuçlanması insanın beyninde balyoz etkisi yaratıyor. :) bazen bıtkınlık veriyor. ama diyar21 arkadaşın dosyaları sabah hemen deniyecem. alıştık artık her türlü darbeye :D

diyar21 size çok çok çoooooooooookk teşekkür ederim. :) Allah ne muradınız varsa versin.
eklediğiniz dosyalar oldu.

Geri