Projetsiyondan kasaya gelen kablo kopuk ne yapmalıyım?

Kodla Büyü

izmirlim80

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, MEB in kurduğu laboratuarda, tavandan (projeksiyondan) kasaya gelen kablonun ucunu hangi insanoğlu yapmışsa kesmiş. sene başından beri projeksiyonu kullanamıyorum. Ne yapmalıyım, kablonun ucuna ek yapılabilir mi?

cevabınızı bekliyorum.

hocam kablonun ucuna aynı parça takılabiliyor ama söküp götürmeniz gerekir bilgisayarcıya. (kabloyu komple )

en iyi çözüm yeni bir kablo almak. vga kablolarında bu tür sorunlar oluyor. hiç tamiri ile uğraşmayın. yine sorun çıkar. yenileyin. 6b

vga bağlantı ucu alırsanız kendiniz de lehimlelebilirsiniz. internet üzerinde nasıl bağlanacağı vardır sanırım.

Hocam aynı üretici firmanın olursa ekleme yapabilirsin ama değilse işin zorlasıyor.. En temizi yenisini almak...

yeni bir giriş takılabiliyor ama presli olduğu için sıkıntı oluyor demişlerdi bizede.. o yüzden en güzel çözüm kabloyu değiştirmek. zahmetli iş ama malesef değiştirmek en güzel ve kolay yolu. kolaygelsin.

ucunu alın internetten nasıl yapıldığına bakın sanırım kendiniz yapabilirsiniz. Ben molex ucu sata uca cevirmiştim.

Geri