Projeksiyondan video oynatma sorunu

Kodla Büyü

denizlerb

Süper Üye
Süper Üye
arkadaşlar hem pc hem projeksiyonda görüntü var. yalnız video oynatırken pcde görünüyor projeksiyonda görünmüyor. yani projeksiyona media playerin orta kısmı siyah olarak yansıyor.

eğer atiekran kartına sahipseniz ekran kartı ayarlarını resimde görüldüğü gibi yapınız

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    76.1 KB · Görüntüleme: 1,754
masaüstü sağ tuş-özellikler-ayarlar-gelişmiş-sorun gider- donanım ivmesi yok olarak ayarlayın.
film gösterimi bittikten sonra geri alin.

Hacker' Alıntı:
Ekran kartının DVI çıkışı ile monitör çıkışını yer değiştir hocam. DVI dan projeksiyona aldıgında bu sorunu hep alırsın.

Bahsettiğin olay bu yeni kurulan vestel BT sınıflarındaki bilgisayarlarda sanırım. dediğimi yaparsan en pratik çözüm bu bence.

geçici bir çözüm olur ama .. ayarlardan birincil ekranı projeksiyon ,ikincili monitör yaparsan bu sefer bu olayın tam tersi olacaktır .yani bilgisayrda video oynamaz projeksiyonda oynar ;)

Videoyu eğer Media Player ile oynatıyorsanız, Media Player’i açın Araçlar>Seçenekler menüsüne gelin. Başarım sekmesine geçip Gelişmiş’e tıklayın. Gelen pencereden Video İvmesinin altında bulunan Üste Bindirmeyi Kullan seçeneğindeki işareti kaldırın ve Tamam diyerek pencereyi kapatın. Artık videolarınızın projeksiyonda da görünebilmesi gerek.

çalıştıra dxdiag yaz. orada bir ayar vardı onu kapatman gerekiyor. Onu kapatınca sorunun çözülecektir. Ekran hızlandırmasımıydı neydi adı tam olarak hatırlayamadım.

Arkadaşların söylediği şeyler çözüm olabiliyor ama bazen bir sunum öncesi falan çok acil şekilde problemi çözmek gerektiğinde herhangi bir video oynatmaya başlıyorum,sonra onu dondurup asıl oynatacağım videoyu açıyorum.Sebebini bilmiyorum ama ilk açtıgım video görüntülenemezken,ikinci video görünüyor.

Geri