projeksiyondan monitöre görüntü alma

Kodla Büyü

veysim47

Aktif Üye
bugün okulun konferans salonundaki projeksiyon cihazını yenisiyle değiştirdikte karşıma şöyle bir problem çıktı masaüstü bilgisayara bağlı bu cihazdaki monitor out çıkışından ikinci bir kablo ile hem monitör hemde projeksiyondan görüntü alıyoruz ancak projeksiyon açılmadan bilgisayar monitörüne görüntü gelmiyor bunun bir ayarı var mı yanılmıyorsam eski cihazda projeksiyon açılmadan da bilgisayara görüntü geliyordu projeksiyon epson marka ama modelini şimdi bilemeyecem

mantıken projeksiyonun açık olması gerekir gibi olsa da eski projeksiyonda projeksiyon açık olmadanda görüntü vardı ben kullanacak olanlara projeksiyonu açın görüntü gelir dedim zaten ama daha sonra düşününce açılmadanda göüntünün olması sağlanabilir gibi geldi şöyle ki bazen sadece ses gerekli olduğu durumlar oluyor o zamanda projeksiyonun açık olması problem oluşturacak

Projeksiyon cihazı standby konumuna geldiğinde de ekrana, monitor out çıkışından görüntü aktarılabilir. Ancak yeni cihazınızın standby durumuna geçip geçmediğini, cihazın ayarlarında monitör out çıkışıyla ilgili bir ayar olup, olmadığını araştırmanızı tavsiye ederim. Bütün bunların ötesinde eğer bilgisayarınızın ekran kartında çift çıkış varsa, bunları kullanmanız daha yerinde olacaktır.

ekran kartının malesef tek çıkışı var işin garibi bilgisayarcı değilim matematik öğretmeniyim biraz anladığını çakınca idare ihale bana kaldı geçenlerde bir konferans vardı ses sistemi çalışmıyor diye dersten çağırdılar mikrofonun düğmesi kapalı bugünde dersim kaynadı öğrenciler bayram etti tabi
yarın bir kurcalayayım bence bir ayarı olması lazım zaten sürekli standbye durumunda bekeyecek bu arada görüntüyü aktarması lazım

Bizim projeksiyon benq aynen out dan projeksiyon ve monitörü vga kablo ile kullanıyordum fakat projeksiyon kapanınca monitörde berbat bir görüntü oluyordu. vga çoklayıcı kablo aldık. projeksiyonu kullanmayınca direkt çoklayıcıdan projeksiyonu çıkarıyorum.

hocam normal şartlarda projeksiyon kapalıda olsa görüntü alabilmeniz lazım monitörden ama ekran kartınıza giriş yapacağınız bağlantı noktasını çoklayan bi VGA çoklayıcı kablo var bu kablodan edinirsenizde işinizi görür.

Sayın Hocam eğer harici ekran kartın varsa ve iki çıkışı varsa(biri lcd diğeri normal) bağla ondan sonra görüntü ayarlalarına gir iki mönitör seç olur. ben öğle kullanıyorum. Harici ekran kartın yoksa video splitter var tek görüntüyü istersen 4 yere kadar aktara biliyor ondan bir tane alman lazım...

bugün projeksiyonun ayarlarını kurcalayınca iletişim açık kapalı gibi bir seçenek vardı onu açık hale getirdim artık görüntü projeksiyon kapalıyken de var sorun halloldu anlayacağınız

Geri