projeksiyonda media player açılmıyor

Kodla Büyü

nahyes

Üye
laptopta media player çalışırken Projeksiyonda görüntü çıkmıyor.onun haricinde herşeyi gösteriyor.ne yapmam gerekiyor....???

Hocam projeksiyonun çzünürlüğk ayarından kaynaklandığı kesin

Hocam videoyu media player da aç sonra o açıkken bir de winamp ta aç birine görüntü geliyor. Bir iki defa başıma geldi ancak böle çözdüm.

bence ekran kartı özelliklerinden , eğer ati' yse

bence ekran kartı özelliklerinden , eğer ati' yse

Ekli dosyalar

• ikinci  ekran.JPG
    ikinci ekran.JPG
    86.3 KB · Görüntüleme: 2,004
Aslında çözünürlükle alakası yok ekran kartı ayarlarından nahyes 'in dediği gibi ikinci monitörü seçeceksin okadar. Benimde başıma gelmişti.

dervisahmet hocam ben bu sizin sölediğiniz pencereyi açamıyorum. masaüstüne sağ tıkladım özellikler ordan ayarlar dedim..ama orda bu nu göremedim :eek:

ati catalyst yükle

ati catalyst yükle

Ekli dosyalar

• ikinci  ekran 2.JPG
    ikinci ekran 2.JPG
    11.2 KB · Görüntüleme: 1,993
Media Player da çalıştırmak istediğin her neyse Power DVD de çalıştır. BT sınıfımda bazı görüntüleri projeksiyondan görüntülediğimde görünmüyordu. Kendi ekranımda görünüyor tahtada görünmüyordu. Power DVD kullandım kendi ekranımda görünmedi fakat tahtada göründü. Belki size de çözüm olabilir.

girdap hocam bende media player 11 yüklü araçlar seçenklerde başarım sekmesi yok.

nese1982 hocam
media player 11'de

Araçlar > Seçenekler > Performans'dan gelişmişi tıkla

oradan da video hızlandırmanın altında üste bindirme kullan var tiki kaldır

işe yaramaz ise

denetim masası > görüntü özellikleri > ayarlar > gelişmiş > Sorun giderden

donanım ivmesini kademeli olarak düşürerek her defasında dene

projeksiyon görüntü veriyor fakat sadece ve sadece video'da sorun var ise bu yöntem sorunu çözecektir diye umuyorum

Çözümünü bildirirsen sevinirim

Arkadaslar bahsetmis. Ati Control Center' dan bu sorununu çözebilirsin... Tabii ATI ise... Digerlerinde de oluyor ayni ayarlar...

yalnız hocam bi sıkıntı var.flv uzantılı dosyalar bilgisayar ekranında görünüyor ama projeksiyonla yansıtınca görünmüyo. fakat diğer film dosyaları her ikisind de gözüküyo. bu neden olabilir

Hımm.

Hocam bu sıkıntıyı hiç yaşamamıştım ama tahmini olarak donanım ivmesini 1 kademe daha düşürmeyi deneyin diyeceğim.

İyi çalışmalar.

(Araçlar > Seçenekler > Performans'dan gelişmişi tıkla

oradan da video hızlandırmanın altında üste bindirme kullan var tiki kaldır)
Olayı bu çözdü. :+1:

hocam bir de laptoplarda bir özellik var. hani "fn"ile kullanılan tuşlar var ya üst kısımda. fn ile üst kısımdaki o tuşlardan birine basıyorsunuz.hangisi olduğinu tam hatırlamıyorum ama benim de başıma gelmişti. bu tuş bileşenini kullanınca halletti.sanırım crt idi üstteki tuşun adı. ib incele istersen hocam.işe yarayacaktır.ekran kartından kaynaklandığını sanmıyorum.

arkadaşlar bahsettiğiniz sorunu az önce bende yaşadım. ufak bir ayarla çözülüyor. catalyst control center da
video sekmesine gelip sinema kipini aktif hale getirin. sağda bir combo box (açılan kutu) göreceksiniz. orda sinema kipi yazısını tüm görüntülerde aynı olacak şekilde değiştirin. uygula -- tamam deyin. sorununuz çözüldü. :)) kimse projeksiyonunu kırmasın

Az önce aynı sorunla karşılaştım. Media player yerine media player classic ile açtım geldi. Diğer ayarları da denerim müsait bir zamanda.

ATI ekran kartı için yukarıdaki mesajlarda anlatılan yöntem flv dahil tüm dosyalarda sorunu çözüyor.

Geri