projeksiyona görüntü tam gitmiyor

Kodla Büyü

papakaa

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhabalar.

dizüstü bilgisayardan film izleyebiliyoruz ancak projeksiyona bağladığımızda filmin olduğu sahneler projeksiyona gitmiyor.

benzer durumla karşılaşan oldu mu hiç

sadece fılmın oldugu sahnelermı yoksa ekrana hıc mı goruntu gelmıyor soruyu alamadık hocam

Hocam bende aynı problemle karşılaşmıştım sanırım o filmin uzantısyla ilgili bi sıkıntı oluyor. Başka videolar filan izlediğiniz zaman görüntü geliyordur! Açıkcası bende çözememiştim cevabını öğrenebilirsem bende sevineceğim

hocam ekran kartıyla alakalı. bazı eski ekran kartlarında görüntü işleme şu şekilde:
1-sadece laptop ekranı
2-sadece projeksiyon ekranı (video gösterir)
3-hem laptop hem de projeksiyon ekranı aynı anda (video göstermez)

(ilk projeksiyonla sunu gösterimimde, hem de çok kalabalık bir konferans öncesi biraz ter döktürmüştü bana :) )

marcher' Alıntı:
hocam ekran kartıyla alakalı. bazı eski ekran kartlarında görüntü işleme şu şekilde:
1-sadece laptop ekranı
2-sadece projeksiyon ekranı (video gösterir)
3-hem laptop hem de projeksiyon ekranı aynı anda (video göstermez)

(ilk projeksiyonla sunu gösterimimde, hem de çok kalabalık bir konferans öncesi biraz ter döktürmüştü bana :) )

teşekkür ederim hocam dediğin gibiymiş. ikisine aynı anda gitmiyor

Aynı olayın masaüstü bilgisayarda nasıl çözüleceğinden bahsedersem sanırım ne yapmanız gerektiğini anlarsınız.
Çift çıkışlı ekran kartlarında (monitör+Projeksiyon) nvidia control panel yada Ati catalist control center'a kartın ayarlarına girerek video ayarlarının her iki ekranada uygulanmasını sağlamalısınız. muhtemelen sizin laptopda bulunan ekran kartınında ayar sekmesi vardır eğer yoksa güncel sürüm indirmeyi deneyin.Eğer yapamazsanız resim eklerim

Geri