projeksiyon sorunu

Kodla Büyü

mkaratas

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar çok ilginç bir projeksiyon sorunu yaşıyorum. bizim 1. , 2. ve 5. sınıflarımızda projeksiyon ve laptop kurulu. 5. Sınıf bilgisayarında ve projeksionunda sorun yaşamaya başlandı. Soruna gelince Görüntü vermiyor. Fn tuş kombinasyonu çalışmıyor. İlk akla gelen bilgisayarda sorun ama değil. Diğer sınıflarda deneyince çalışıyor. HEmde kusursuz çalışıyor.

Size özetleyim.

1 laptop var(xp kurulu)
1 projeksiyon var(Philips)
1 de Kablo var.

bunların hepsi ayrı ayrı çalışıyor tek tek denedim. Ama üçünü bağladığımda hiçbirşey olmuyor. sanki takılmamış gibi

Sorun nerde.....

sıkıntı laptopta desem değil. Kurcalamadığım bölümü kalmadı. Görüntü ayarları birincil, ikincil monitör ne varsa..... Sorun laptopta desem diğer projeksiyonlarda direk çalışıyor.

hatta bakın ne denedim. çalışan bir projeksiyonda çalıştırdım görüntü geliyorken fişini çekip sorun çıkaran projeksiyona taktım görüntü geldi. Fakat fn F4(laptopta öyle) bastıktan sonra görüntü gitti bir daha işe yaramadı.

diyorum ya araştırmadığım ayarı kalmadı. bence donanımsal bir çakışma var ondan. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum yaww.

Geri