Projeksiyon sinyali görüyor ama bilgisayar görüntüsü yok!

Kodla Büyü

evrim0626

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Projeksiyon sinyali görüyor ama ekran görüntüsünü göstermiyor sorun ne olabilir çözüm nedir?

Aşağıdakilerden biri olabilir.
1.Çoğaltıcı kabloda sorun var.
2- Ekran ayarlarından 1den çok monitör - Oradan CLone seçeneğini kullanman lazım.
3. Projeksiyon lambasının ömrü dolmuş.
4. Fan tozlanmış. Temizlemen lazım.

hocam kabloyu denedim kabloda sorun yok. çalışan kablo hatta kablolarlada denedim düzelmedi. ekran ayarları yapılı orda sorun yok. projeksiyon lambası ömrü bitse menü görüntüsü vs gelmemesi lazım değilmi menüyü vs girebiliyorum görebiliyorum. aşağıda kabloyu çıkardığımda no signal yazısını görüyorum kabloyu taktığımda bu yazı kayboluyor. fan olayına hiç girmedim ama yarın en son söküp ona bakacam:)

filtresini temizlemeyi deneyin. Tozdan olabilir

Bilgisayar sağlammı? Yani ekran kartı falan? Yani sorunun projeksiyondan kaynaklandığına eminmisin?

hocam başka bir projeksiyonla veya başka bir pc ile deneme yap önce sorun neyde onu bul ?

Laptop mı, masaüstü mü, vga spliter ile mi kullanıyorsunuz, genişletilmiş ekran mı, clone mu, dobule mı, win 7 mi, xp mi?

bilgisayar sağlam olması lazım dün çalışıyordu çünkü ama yarında tekrar bir kontrol ederim. sorun projeksiyondan kaynaklı gibime geliyor ama yarın geniş zamanda tekrar denerim herşeyi. labtop kablo ile direk projeksiyona bağlı win7 işletim sistemli

Bu tür sorunlar çok oluyor. Projeksiyonu söktyüsen yerde sökmediysen havada kısa kabloyla dene. 1-2 metreyi geçmesin kablo, monitör kablosu varsa iyi olur.

Fanı temizle, başka laptop dene(hem uzun hem kısa kabloda).. Yok yine olmuyorsa projeksiyonu paketle müdürüne ver tamirciye versin. :mrgreen:

Kardeşim kısa kabloyla denedim zaten ama yarın sökecem fan olayı kaldı bir tek onuda temzleyip deniyecem sonra diyecem arızalı:D

Aynı şekilde yapan 3-4 projeksiyon elimden geçti. Bir tanesi fan temizlemeyle tak diye düzeldi, diğerleri hoop tamirci. Tamirci(ler) 500-750 Tl arası fiyat biçince hooop eskiciye gitti. Her yolu deneyip olmadı ve fandan da olmazsa eskiciyi direkt çağırın 20-30 kağıt para versin size. :mrgreen:

Hocam bir de başka bir bilgisayar ile deneyin, masaüstü bir bilgisayar ile direk bağlayarak bir deneyin. Sonuç yine aynı ise, kabloyu da denediğinize göre projeksiyon teşhisinizi doğrulamış olacaksınız. win 7 ve clone özelliğini kullandıysanız aslında projeksiyon teşhisiniz doğrudur ama yine de masaüstü ile direk bağlayarak denemek en kesin yargıya varmanıza yardımcı olacaktır. Bir de projeksiyonun source(kaynak) ayarlarına bakın. Bir cinlik olmasın.

Geri