PROJEKSİYON PROBLEMİ...

Kodla Büyü

ibrahimdemircan

Site Gezgini
Arkadaşlar lab. da Vestel Promega Öğretmen bilgisayarındaki NVIDIA ekran kartı arkasındaki monitör bağlantı yerinin yanındaki yere bilgisayarcıdan aldığım ismini tamda bilemediğim ..... adaptörü! diye küçük bir parçayı takıp monitörle beraber projeksiyonu kullanayım dedim, ama başarılı olamadım. Ekran kartı ayarlarıylen oynadım nafile. Hatta çok kurcaladım ekran görünrütü gitti. Koruma kartını devre dışı bırakmıştım. Mecburen İmajı geri yükledim.

Aynı parçayı kendi kişisel bilgisarımda ATİ RADEON X550 marka ekran kartına taktım ve ayarlarını ayarladım. Çıkış aldım ama media dosyalarını oynatırken projeksiyon gösteriyordu ama monitörde görüntü siyah oluyordu.

Arkadaşlar belkide monitör çoklayıcı almamı tavsiye edeceklerdir ama oda çok pahalı en az 35 ytl. Bu aldığım parça 5 ytl idi.

Bu problemle karşılaşan arkadaşlar oldumu?. Oldu ise çözümü varmıdırr?.

slm hocam bende aynı sorunla karşılaştım ve dvı adaptörü aldım ve NVIDIA ekran kartına taktım orda ekran kartının ayarını yapmanız geekiyor yoksa ikisinden görüntü alamazsınız.ayar için masa üstünde sağ tıkla
sonra "nviev display setting" ayarını "nviev display mode ayarını clone " yapın düzelir.

Emrah hocam konuya açıklık getirmiş. Zaten Wizard(Sihirbaz) var Nvidia programında. Bununla projeksiyona görüntü aktarabilirsin. Dediğin gibi en ekonomik yöntem bu.

çözümü var hocam bizim lab da aynı sorun vardı geldi hallettiler galiba dvı adaptöründen çıkışı monitöre normal çıkıştan projeksiyona verirsen halloluyor diğer türlü kasadan projeksiyon projeksiyondan monitöre de bağlayabilirsin ama o şekilde çalışması için monitöründe projeksiyonunda açık olması gerekiyor

Arkadaşlar belkide monitör çoklayıcı almamı tavsiye edeceklerdir ama oda çok pahalı en az 35 ytl. Bu aldığım parça 5 ytl idi.

ibrahim hocam, ben gittim bir tane çoklayıcı aldım, 35ytl evet problemi arkadaşın dediği gibi yapamazsan git bir tane de sen al, aksarayda yoksa, ben Ankaradan gönderim bir tane, ben ilker... bu arada

Hocam vestel PC de ben bu işi ekran kartı ayarlarından beceremedim, sanırım ekran kartında DVI çıkışı olmasına rağmen desteklememe gibi bir problem var sanırım.
Fakat Experde hiçbir sorun olmadan Projeksiyondan ve Monitörden görüntüyü aldım.
Vestel için ekren kartına takılan VGA to 2VGA diye bir kabloyla işimi halledebilmiştim.

Geri