Projeksiyon kablosu sorunu

Kodla Büyü

realxtraz

Aktif Üye
arkadaşlar iki sorum olacak

birincisi labdaki projeksiyon cihazını tavana monte ettireceğim. ama kablo sorunu yaşıyorum.15 mt lik her iki ucuda erkek kabloya ihtiyacım var. internette aradığım kablolarda
monitor pc arası kablolar var (vga kablo) 15 mt'sinin fiyatı 25-30 arası değisiyor,
birde projektor kabloları diye arattığımda çıkan 15 mt'sinin fiyatı 50-65 arası olan kablolar var. gereksiz yere para vermek istemiyorum. monitor pc arası vga kablosu projeksiyon cihazı ile kasa arasında kullanılabilir mi?

ikincisi ise göruntuyu aynı anda monitörde de almak istiyorum. bunun için ekran kartım da hem dvi ve hem vga cıkışı mevcut. vga çıkışını alacağım uzun kabloyla projeksiyona, dvi cikisini da monitore (dvi-vga dönüştürücü arapartıyla)bağlayıp gorüntü alabilirmiyim.

Teşekkürler.

ilk soruna cevap verebilirim hocam. ben de vga kablo kullanıyorum hiçbir sorun yok. 15 mt. ben geçen sene 18e aldım haberin olsun.

Dostum benim bildiğim monitör pc arası vga kablosu zaten monitöre sabit. Onu ordan sökmen imkansız. Ben geçen 15 tatilde 6 tane projeksiyon monte ettim. 10mt kabloyu 15 ytl ye aldım. Birde 2 çıkışlı bir video splitter aldım oda 25 ytl. Böylece hallettim Tabi birde kanal döşedim kabloları geçirmek için. onun maliyetide sınıf başına ortalama 10 ytl oldu. Kanalı alırken kendinen yapışkanlı kanallar var onlardan alırsan çok daha rahat edersin.
Diğer soruna gelince ekran kartından çıkan vga ve dvi çıkışları konusunda bir bilgim yok ama teorikte olur sanırım fakat dediğim gibi pratikte hiç denemedim. İnşallah yardımcı olmuşumdur

2. soruyada ben cevap veriyim aynı anda hem vga hem de dvi çıkışından görüntü alabilirsin sorun olmaz

Geri