PROJEKSİYON İLE MONİTÖRDE AYNI ANDA GÖRÜNTÜ VAR AMA....

Kodla Büyü

bercemha

Üye
PROJEKSİYON İLE MONİTÖRDE AYNI ANDA GÖRÜNTÜ VAR AMA PROJEKSİYONU KAPATTIĞIMDA MONİTÖRDEKİ GÖRÜNTÜDE GİDİYOR...
BEN İSTİYORUMKİ PROJEKTÖRÜ KAPATTIĞIMDA GÖRÜNTÜ MONİTÖRDE KALSIN..NASIL YAPABİLİRİM..YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

bercemha' Alıntı:
PROJEKSİYON İLE MONİTÖRDE AYNI ANDA GÖRÜNTÜ VAR AMA PROJEKSİYONU KAPATTIĞIMDA MONİTÖRDEKİ GÖRÜNTÜDE GİDİYOR...
BEN İSTİYORUMKİ PROJEKTÖRÜ KAPATTIĞIMDA GÖRÜNTÜ MONİTÖRDE KALSIN..NASIL YAPABİLİRİM..YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...
Normal kapattığınız zaman mı yoksa
Elektrik gelmeyecek şekilde kapattığınız zaman mı bu sorun oluyor

Dönüştürücü kullanıyormusunuz ekran kartının direk çıkışında projeksiyona dönüştürücüden monitör gibi..?

Sayın Hocam ben dönüştürücü kullanmıyorum...Kasadan çıkan kablo projektörün bir yuvasına takılı.Monitörden çıkan kabloda projektörün diğer yuvasına takılı..Bilgisayarı açtığımda projektörü açmadan görüntü gelmiyor.Projektör açılınca her ikisindende(monitör ve projektör) görüntü geliyor.Projektörü kapattığımdada(projektörün açma-kapatma düğmesinden) görüntü her ikisindende gidiyor..Ben projektörü normal kapattığımda(açma-kapatma düğmesinden) monitörde görüntü olmasını istiyorum....

sanırım projeksiyondan bilgisayar monitörüne kablo çekilmiş
tam tersinin yapılması lazım bilgisayarda genelde çift çıkış oluyo birine monitör diğerine projeksiyon
o da yoksa çoklayıcı almanız lazım
projeksiyon çoklayıcı görevi görüyo kapanınca monitöre görüntü gelmemesi normal
dediğim gibi çoklayıcı almanız laızm

Sayın hocam projeksiyonun uzaktan kumandası varsa blank düğmesini de kullanabilirsin. Yani sen monitörünle çalışmaya devam ederken proj. görüntüyü geçici olarak kapatmış olursun. Tabi kumandanızda blank düğmesinin olduğunu varsayarak böyle bir öneride bulunuyorum...

Bilgisayarın kasasından prjeksiyon coumpter 2. portuna projeksiyon çıkış portundan ekran aldığınız takdirde olması lazım..

yasarcan' Alıntı:
sanırım projeksiyondan bilgisayar monitörüne kablo çekilmiş
tam tersinin yapılması lazım bilgisayarda genelde çift çıkış oluyo birine monitör diğerine projeksiyon
o da yoksa çoklayıcı almanız lazım
projeksiyon çoklayıcı görevi görüyo kapanınca monitöre görüntü gelmemesi normal
dediğim gibi çoklayıcı almanız laızm

Bencede (yaşadım )

Menüsündeki ayarların da belki bir değişme olmuştur. Bizim okulun projeksiyonunda Öncelikle powerdaki gibi 1-0 şarteli var onu acmadan görüntü gelmiyor monitöre.. devrenin tamamlanması için illaki projeksiyona elektrik gelmeli. projeksiyonu sadece o şartelden acıyorum diğer başlatma-bekletme düğmesini kullanmıyorum

yusufziya41' Alıntı:
Sayın hocam projeksiyonun uzaktan kumandası varsa blank düğmesini de kullanabilirsin. Yani sen monitörünle çalışmaya devam ederken proj. görüntüyü geçici olarak kapatmış olursun. Tabi kumandanızda blank düğmesinin olduğunu varsayarak böyle bir öneride bulunuyorum...

Uzaktan kumandası var ve Blank düğmeside var..Blank düğmesine bastığımda görüntüyü geçici kapatmış oluyor dediğiniz gibi ....Ama ben gereksiz yere projektörün çalışmasını istemiyorum..Malum o zaman ampulün ömründen yeriz ...

blank modunda lamba ömründe yememesi lazım hocam çünkü hiçbir görüntü yok

Geri