projeksiyon görüntü ayarları

Kodla Büyü

newzas45

Site Gezgini
arkadaslar okulda bi tane acer projeksiyon cihazı var ve görüntüsünde alt kısmı asğıdan yukarıya doğru gidiyor.yani görüntü yamuk şeklinde ne yaptıysam bi türlü düzeltemedim onu bilgisayar görüntü özelliklerinden projeksiyon ayarından ne yaptımsa alt kısım düzelmiyor (monitor de var 2 görüntü birden)ama monitorde sorun yok.acaba sorun neden kaynaklanıyor olabilir

Hocam aynı sorun geçtiğimiz haftalarda bir sınıf bilgisayarında oluştu.Fakat hem monitör de hem projeksiyonda görüntü bu şekilde ve monitör ayarlarından ilgili görüntü düzeltilemiyordu.Projeksiyon menü ayarlarında da bildiğim kadarıyla bu yönde bir ayar vardı ama sonuç değişmedi.Ama asıl sorun monitörden kaynaklıydı bizde...Yeni bir monitör takmak zorunda kaldık...Bence farklı bir monitörle aynı işlemi deneyin derim.Monitör ayarları ile ilgili bir parça yanmıştı...Belki sizde de öyle bir sorun olabilir...kolay gelsin...

bt sııfında uzaktan yansıyan görüntüye baktığımızda bizde de var bu problem ama projeksiyonun kystone ayarınıda yaptım düzelmedi projeksiyonun fiziksel olarak yerleşimimden kaynaklı diye düşünüyorum.

benim de sıkıntım var, projeksiyonu her açtığımda farklı ekran çözünürlüğüyle vs oynayıp projeksiyonun tam olarak yansıtmasını her seferinde ayarlamam gerekiyor sinir oluyorum bu duruma

projeksiyon ayarlarından anlamayan biri olarak bi sınıfımızda görüntü yalnızca tahtanın ortasında kalıyor zumladığımız zaman da tahtadan taşıyor tam tahtaya göre ayarlamak için ne yapmak lazım.. akıllı tahta için farklı bi ayar mı var ?

ogretmen_pc' Alıntı:
projeksiyon ayarlarından anlamayan biri olarak bi sınıfımızda görüntü yalnızca tahtanın ortasında kalıyor zumladığımız zaman da tahtadan taşıyor tam tahtaya göre ayarlamak için ne yapmak lazım.. akıllı tahta için farklı bi ayar mı var ?

ben de bunu merak ediyorum, yardımcı olan olursa duacı olurum :)

Geri