Projeksiyon Arıza m?ı Lamba Ömrü mü?

Kodla Büyü

AsilTurk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Projeksiyon görüntüsü açıldaktan yaklaşık 5dk sonra bir anda kırmızılı yeşilli ve aşırı titreşimli hale geliyor. Acaba projeksiyonda aşırı ısınma kaynaklı bir problem mi var yoksa lamba ömrü mü bitmiş.

Konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Marka?
Hocam eğer kablonuzda sorun yoksa muhtemelen tozlu ortamda kullanımdan kaynaklanıyor.
Hava deliklerinden kompresörle temizleyebilirsiniz.
Eğer etkili olmazsa üst kapağı açıp kapak altındaki metali söktükten sonra lamba bölmesinin yanındaki renk tekerleğini ve içini kompresörle temizlemeyi deneyin. Renk tekerleğine kesinlikle elinizle veya zarar verecek bir nesneyle dokunmayınız.

Toshiba.

Kablolarda sorun yok başka kablo ve bilgisayarda denedim.

Söylediklerinizi yapmaya çalışayım. tşk...

Marka? Acer yada benq ise işiniz biraz karışık.

Aynı sorunu yaşayan iki projeksiyon vardı bizde. 1.projesiyon için servis lamba ömrü bitmiş dedi. Daha 1000 saat olmamışken. Bizde 1.projeksiyon için Çinden lamba aldık yaklaşık 240 tl ye, lambayı takınca fayda etmedi. (125$) sonra tamirci devrelerde sorun var falan dedi.
Bizde aldığımız lambayı 2. projeksiyona taktık. İkincisi çalıştı. iki projeksiyonu da aynı ay almışlar, lamba kullanım ömürleri aynı.

Birde klasik olarak; başka bilgisayarda ve sorunsuz çalıştığını bildiiniz başka kabloyla deneyin.

hasan' Alıntı:
Marka? Acer yada benq ise işiniz biraz karışık.

Aynı sorunu yaşayan iki projeksiyon vardı bizde. 1.projesiyon için servis lamba ömrü bitmiş dedi. Daha 1000 saat olmamışken. Bizde 1.projeksiyon için Çinden lamba aldık yaklaşık 240 tl ye, lambayı takınca fayda etmedi. (125$) sonra tamirci devrelerde sorun var falan dedi.
Bizde aldığımız lambayı 2. projeksiyona taktık. İkincisi çalıştı. iki projeksiyonu da aynı ay almışlar, lamba kullanım ömürleri aynı.

Birde klasik olarak; başka bilgisayarda ve sorunsuz çalıştığını bildiiniz başka kabloyla deneyin.

Aniden olması bana lamba kaynaklı değil gibi geliyor ısınma gibi içini açıp bakacam şimdi.

asacan' Alıntı:
Toshiba.

Kablolarda sorun yok başka kablo ve bilgisayarda denedim.

Söylediklerinizi yapmaya çalışayım. tşk...
hocam aynı sorun bende de var. toshiba projeksiyon. problemi çözebilirsen haberimiz olsun.

Bizdede oluyor ben topraklama olmayan kablosundan olabılır dıye dusunuyorum bazen elektrı dusuk gelıyor ondanda olma ıhtımalı var dıye dusunuyorum sorunu cozersenız yazın lurfen

hocam bu sorunun nedeni toz. bu tozu yüzeysel temizlesende fayda etmiyor.optik temizlik gerekiyor.bizim okulda da var. toshibada ,acerda aynı sorunu verdi.internetten videolarına baktım bana zor geldi.toshiba servisine verdim.optiğini temizledi.2 sene garanti veriyor.90TL ye yaptırıyorum.bizim okulda 5-6 tane var bu toshibalardan şu ana kadar 3 tanesi bu sorunu verdi ve bunları yaptırdım.yaptırdıktan sonra 2 senedir aynı sorunu vermeyen makine var.

Geri