Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Proje Okulunda Çalışılır mı?

Konu, 'Meb Atama ve Yer Değiştirme' kısmında jumper34 tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. jumper34

  jumper34 Site Gezgini

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  1
  Sınavla öğrenci alacak liseler belli oldu. Ve bu liselerin tamamı proje okulu olacak anladığım kadarıyla. Proje okulunda beklentiler çok oluyor diyenleri duyuyorum. İş yoğunluğu bi hayli fazlaymış. Şu anda mevcut bir proje okulunda çalışan zümremiz var mı, acaba memnun mu, tavsiye eder mi, bizim branş açısından bakacak olursak proje okulunda çalışılır mı sizce...?
   
 2. _su_

  _su_ Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2007
  Mesajlar:
  292
  Beğeni:
  1
  Ben çalışıyorum hocam ve inanın başımı kaşıyacak vaktim yok. Sürekli bir proje çıkarma, etkinlik yapma, reklam, aktivite hiç bitmiyor işler. 12 yıllık öğretmenim ve daha bir yıl olmadı proje okuluna geleli; hiç bu kadar yorulduğumu hatırlamıyorum. Tek başına 10 projem var mayısa yetişmesi gereken. Öğretmenden çok grafiker ve proje yürütücüsü olarak iş yapıyorum diyebilirim. Öğrenci ve veli deseniz içi boş bir balon gibi fazla şımartılmış. En ufak problemde şikayet, öğrencinin sorumsuzluğunun bile faturası öğretmene kesiliyor. Bilmiyorum hepsi böyle midir ama yoğunluğun bütün proje okullarında olduğuna eminim. Ama belli bir seviyenin üstünde öğrenciyle çalışmak da ayrı keyifli tabii. Öyle disiplini, kavgası gürültüsü olmuyor ama iş yetiştirme derdinden hepimizde bir tükenmişlik sendromu durumları da var yani.
   
 3. fatih85gs

  fatih85gs Aktif Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  161
  Beğeni:
  10
  angaryası bitmez hocam.
   
 4. Bahadır1980

  Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  497
  Beğeni:
  18
  Hocam bu güne kadar çalışmaktan hiç yılmadım, en çok yıldığım görevimiz olmayan işlerin bize yıkılması. Ben branşımı çok seviyorum ama ah şu angaryalar olmasa :(
   
 5. Bahadır1980

  Bahadır1980 Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  23 Eylül 2007
  Mesajlar:
  497
  Beğeni:
  18
  Bu arada proje okulunda değilim :)
   
 6. jumper34

  jumper34 Site Gezgini

  Kayıt:
  25 Eylül 2009
  Mesajlar:
  69
  Beğeni:
  1
  Hemen hemen her öğretmen projelerinde sizden yardım isteyecek ve işiniz olmayan şeylerle karşı karşıya kalacaksın diyorsun yani hocam. Bir de 4 yıl sözleşme yapma durumu var hocam. Diyelim müdür bakanlığa bizi teklif etti ve sözleşme yaptık, direkt bakanlık görevlendirmesi oluyor bildiğim kadarıyla. Baktık memnun kalmadık bu 4 yılı doldurmadan il içi tayin isteyemiyor muyuz bilginiz var mı bu konuda?
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal