proje ödev konuları

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
6.sını bazı öğrenciler benim dersimden PROJE ÖDEVİ almışlar, sizinde böyle öğrencileriniz var mı? varsa hangi konuları PROJE ÖDEVİ olarak vermeyi düşünüyorsunuz? performans ödevi gibi degil bildigim kadarıyla nasıl ödev verebiliriz?

İşletim Sistemleri (Sunum )
Sosyal Ağlar (Sunum)
Yazılım Çeşitleri ve Kullanım Alanları(Sunum)
Bilgisayarın Donanımları (Afiş )

Ben bu konuları vereceğim..

Proje Ödevi 2. Dönem alındığı için bizim ödev olarak vereceğimiz konular 2. dönem konusu olmak zorunda değil mi?

mdio' Alıntı:
Proje Ödevi 2. Dönem alındığı için bizim ödev olarak vereceğimiz konular 2. dönem konusu olmak zorunda değil mi?

Bu konuda benimde bilgim yok, merak ediyorum açıkçası bilgisi olan arkadaşlar var mı?

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Bunu ben de merak ediyorum. Konular sadece 2. döenmeden mi olmak zorunda?

İnşallah bilen birileri vardır, proje konularını en kısa zamanda da vermemiz gerekiyormuş.

Benim iki tane öğrencim var ikinci dönem proje alan. Proje hangi dönem alınırsa o döneme ait konulardan vermelisiniz. Ben programlama konusundan verdim. Basit bir animasyon hazırlama veya konu anlatımı şeklinde. Scratch anlatacağım öğrencilere dolayısıyla onlar da projeleri scratch kullanarak hazırlayacaklar.

ysryylcn' Alıntı:
Benim iki tane öğrencim var ikinci dönem proje alan. Proje hangi dönem alınırsa o döneme ait konulardan vermelisiniz. Ben programlama konusundan verdim. Basit bir animasyon hazırlama veya konu anlatımı şeklinde. Scratch anlatacağım öğrencilere dolayısıyla onlar da projeleri scratch kullanarak hazırlayacaklar.

konulara anlatmadan da verebiliyor muyuz hocam?

zodiac' Alıntı:
ysryylcn' Alıntı:

konulara anlatmadan da verebiliyor muyuz hocam?

anlatmadığın konudan da verebilirsin tabi hocam adı üstünde proje ama rehberlik yapacaksınız çocuğa bunuda dikkate alın...

ben doğrusu nedir bilmiyorum ama bütün seneyi kapsayacak konulardan seçenek sundum öğrencilerime. tabiki nette gördüğüm hoşuma giden konuları da ekledim.

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ VE YAZILIM DERSİ PROJE KONULARI
1. Bir kelime işlemci programı (Word gibi) kullanarak resimlere dayalı esrarengiz bir öykü tasarlayınız.
2. Güncel bir konuyu veya dilediğiniz başka bir konuyu Powerpoint programıyla anlatınız.
3. Klavye tuşlarının görevleri nelerdir ve nasıl gruplandırılır? 10 parmak yazı yazarken tuş- parmak eşleşmesi nasıl olmalıdır? Sunum veya afiş çalışması halinde hazırlayınız.
4. Klavye çeşitlerini, ortaya çıkış süreçlerini ve klavye kısayollarını anlatınız.
5. Donanım birimlerini sistem birimi, depolama birimi, giriş birimi ve çıkış biriminden oluşan bir şema halinde örnek resimleriyle tanıttığınız bir afiş hazırlayınız.
6. İç ve dış donanım birimlerini örnek resimleriyle şema halinde tanıttığınız bir afiş hazırlayınız.
7. Yazılım çeşitlerini anlatan bir şema veya sunu hazırlayınız.
8. Bilgisayar karşısında nasıl oturmamız gerektiğini bir afişle veya video ile anlatınız.
9. Bilişim Teknolojilerini kullanırken “Etik ve Sosyal Değerleri” anlatan afiş ya da drama şeklinde bir çalışma yapınız.
10. Bilişim Suçlarını ve bunlara karşı alınacak önlemleri örnek olaylar üzerinden bir drama çalışması şeklinde hazırlayınız.
11. Dosya uzantısının önemini ve sık kullanılan dosya uzantılarını (Video, Ses, Görsel ve Ofis dosyaları) bir tablo çalışması halinde hazırlayınız.
12. E-posta nedir? E- posta adresi alabileceğimiz siteler nelerdir? E- posta nasıl oluşturulur? E-posta nasıl gönderilir? Uygulamasını da yapabileceğiniz bir çalışma hazırlayınız.
13. Bilgisayarda bilgilerimizin gizliliğini ve güvenliğini hangi yollarla sağlarız?
14. İşletim sistemi nedir? Neden önemlidir? En az iki işletim sistemini karşılaştırarak avantaj ve dezavantajlarını gösteren bir afiş çalışması hazırlayınız.
15. Bilişim teknolojilerinin kullanıldığı alanlar nelerdir? Eğitime ne gibi etkileri vardır? Örnek uygulamalarla anlatınız.
16. Bilişim teknolojilerinin gelişimine öncülük eden isimleri tanıtınız.

ben video çekmelerini istedim.. rröportaj hazırlayacaklar konu meslek tanıtacaklar, herkesle olabilir dedim. hatta kimseyi bulamazlarsa öğrenncilerden hayal ettikleri meslekleri ve nedenlerini de yapabileceklerini söyledim... sizce ters bi durum olur mu??

bundan önceki performans ödevlerinde çıktı pahalı, bulamadık, konu zor falan müdüre şikayet gelmişti.. ne adamlar var ya wordde yazıp gelcek bi ton laf duydum.. o sebeple projeyi de ilgilerini çekecek birşeyler yapsınlar istedim..

narenciye' Alıntı:
ben video çekmelerini istedim.. rröportaj hazırlayacaklar konu meslek tanıtacaklar, herkesle olabilir dedim. hatta kimseyi bulamazlarsa öğrenncilerden hayal ettikleri meslekleri ve nedenlerini de yapabileceklerini söyledim... sizce ters bi durum olur mu??

bundan önceki performans ödevlerinde çıktı pahalı, bulamadık, konu zor falan müdüre şikayet gelmişti.. ne adamlar var ya wordde yazıp gelcek bi ton laf duydum.. o sebeple projeyi de ilgilerini çekecek birşeyler yapsınlar istedim..

aynı şikayet mevzundan bende müzdarip oldum hocam, canım çok sıkıldı proje ödevi verirken veli gider müdüre şikayet eder mi diye düşünüyoruz ya. video derken biraz açıklarmısınız ödevi?

bilgisayar sınıfım olmadığı için araştırma konularından oluşan, siteden derleyerek hazırladığım proje konuları ve dereceli puanlama ölçeği.

Ekli dosyalar

• proje ödevleriii.rar
    8.4 KB · Görüntüleme: 1,896
merhaba arkadaşlar benim de 6 lardan toğlam 40 kadar öğrencim var proje alan.
Proje konularının illaki 1. dönem ya da 2. dönemdeki konular olması gerekmiyor. Ben mesela çeşitli konularda power pointten sunular hazırlamalarını isteyeceğim. Power pointi bu sene işlemiştik. yani çok teknik düşünmemek gerekir.

Geri