Progmatik Çakışan Bilgisayar Dersi Sorunu

Kodla Büyü

fahrican

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar okulumuzda ders programı değiştirilecek. Progmatik kullanılıyor.

Derslere asker öğretmen olarak ben ve formatör arkadaş giriyoruz.
Bilgisayar laboratuvarımız tek. 2 farklı günde birer saatlik dersimiz çakışıyor. Eski ders programında 1 saat çakışıyordu birer hafta arayla dönüşümlü kullanıyorduk. İdareci arkadaşla progmatik menülerine göz attık bulamadık. Öğleden önce toplam 26 saat ders var. Ama çakışmayı engelleyemedik. Derslere, dersliklere ve öğretmenlere göre girişler yapılmış Lisede görev yaparken BİLSA kullanıyorlardı, onda çakışma engellenebiliyordu. Sınıfta bilgisayar dersi işlemek çok zor oluyor.

Progmatikte bu sorunun çözümünü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

2 dir başlık ana sayfada altta kalıyor.
Programtikte benzer sorunla karşılaşan kimse yok mu ?
Yardım Help F1 ! :) :) :)

Asc Timetables'ı tavsiye ederim hocam programtik kullanmadım. Türkçe olduğu için sıkıntı da çekmezsin eğer hangi hocaları hangi derslere kaç saat derse girdiğini biliyorsan verileri girmek düzenlemek falan 2 saatte halledersin.

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Programı idareci arkadaş kullanıyor. Menüleri Türkçe, tüm verileri girilmiş durumda. Kullanımından ben de anlamıyorum. idareci arkadaşla birlikte inceledik çözemedik. Çakışan saatlerden her ikimizin ayrı ayrı ders programında da BİL yazıyor. Laboratuvarın haftalık programına baktığımızda ise sadece birimizin dersi görünüyor. Kısaca biriniz bu saatte sınıfta işleyin demeye getiriyor. Halbuki öğleden önceleri 26 saat dersimiz var laboratuvar 4 saat boşken bu haliyle 6 saat boş oluyor.

labaratuara ayrı bir derslik olaak tanımlayın hocam bu şekilde yapınca çakışma önleniyor. Biz programatik kullanıyoruz. 3 kişiyiz ve hiç bir sorun çıkmıyo bu şekilde..

Hocam bildiğim kadarı ile laboratuar derslik olarak tanımlanmış ve dersliklere ders girişi yapılırken sadece Bilişim Teknolojileri dersi girilmiş. Yarın tekrar incelemeye çalışacağım.

aynı sorun bende de var..

zonkor1982' Alıntı:
labaratuara ayrı bir derslik olaak tanımlayın hocam bu şekilde yapınca çakışma önleniyor. Biz programatik kullanıyoruz. 3 kişiyiz ve hiç bir sorun çıkmıyo bu şekilde..
nasıl yapılıyor?

Dersliği nasıl atıyor ve derse bağlıyoruz?

Geri