Powerpoint'te Trebuchet MS sorunu

Kodla Büyü

bilgisayarbilisim33

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Gün geçmiyor ki pcmizde ilginç bir sorunlar karşılaşmayalım :

Powerpoint'te Trebuchet MS yazı tipi kullanarak bir sunu hazırladım. Okulda öğrencilere sunmak için açtığımda ı, İ, ğ, ş gibi harflerin Arial olarak yazılmış ve diğer tüm harflerin Trebuchet MS ile yazılmış olduğunu gördüm. "Allah Allah niye oldu acep" diyerek geçiştirmek zorunda kaldım öğrencilerin karşısında. Düşündüm ki evdeki pcde hazırlarken dikkat etmemiş olabilirim veya yüklediğim bir kaç yazı tipi vardı onlar bir işler karıştırmış olabilir. Hele eve bir gideyim de bakayım.

Şimdi evdeki pcde sadece Trebuchet MS yazı tipi kullanarak ı, İ, ğ, ş gibi harfleri yazarken Excel ve Word'de her şey normal sadece Powerpointte sorun çıkıyor. Yeni bir powerpoint dosyası açıp denedim yine aynı. Haberiniz olsun dedim 8)

Valla arkadaşlar araştırdım bir şeyler bulamadım, yüklediğim yazı tiplerini bir yere not etmiştim. sorun çıkarsa silerim diye. Onları sildim. Bilgisayarı restart yaptım. Yine Trebuchet MS'de aynı sorun devam ediyor maalesef. Bilgisi olan bir arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Geri