Powerpoint te önceden eklenen nesnenin sonradan gizlenmesi

Kodla Büyü

eforx

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar
öğrencilerimle dilsiz harita çalışması yapmak istiyorum bunun için mesela Marmara bölgesi haritasında;
önce dağ ova göl vs adlarını eklediğim oval ve dikdörtgen şekillerle gizledim..
sorum şu:
sonradan animasyon yardımı ile bu eklediğim nesneleri tıklayarak teker teker gizlemek veya ortadan kaldırmak istiyorum ama nasıl yapılır?

ne kadar denediysem haritanın önce tamamı açık bir şekilde geliyor maalesef.
animasyonla ise şekil önce beliriyor sonradan kayboluyor.
yardımcı olursanız sevinirim...

örnek üzerinden anlatırsanız daha anlaşılır olur. Siz hangi nesneye tıklarsanız onun mu görünmez olmasını istiyorsunuz yoksa fareye tıkladıkça sırayla bir şeylerin mi gitmesini istiyorsunuz? Giriş animasyonu yerine çıkış animasyonu uyguladığınızda nesneleri gizleyebilirsiniz ama açıkçası ne istediğinizi tam anlamadım.

yakuphan' Alıntı:
örnek üzerinden anlatırsanız daha anlaşılır olur. Siz hangi nesneye tıklarsanız onun mu görünmez olmasını istiyorsunuz yoksa fareye tıkladıkça sırayla bir şeylerin mi gitmesini istiyorsunuz? Giriş animasyonu yerine çıkış animasyonu uyguladığınızda nesneleri gizleyebilirsiniz ama açıkçası ne istediğinizi tam anlamadım.
fareye tıkladıkça teker teker nesnelerin gitmesini böylece başta isimler kapalı haldeyken yavaş yavaş açılmasını istiyordum. çıkış animasyonu oldu teşekkürler...

Geri