powerpoint projeksiyon yansıtma yardım

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar powerpoint 2016 ve windows 10 işletim sistemi kullanıyorum

Sıkıntı nerede bilmiyorum. Ama ben projeksiyon cihazında birşeyle yayınlamak istiyorum. powerpoint ile önce sunu yapmam gerekiyor. Bunu yapabiliyoum. Ancak birde media playerdan bazı klipler açmam gerekiyor. Ancak projeksiyon cihazında boş olarak benim masaüstüm görünüyor.
Ben hem powerpoint hemde media player da gösteri yapacaksam ne ayarı yapmam gerekiyor.

Bilgisayarınızın görüntüsünü(masaüstünü) aktarmak için her dizüstü bilgisayarda farklı tuşlar oluyor. Genel de F5-F6 tuşu oluyor.
Onun haricinde masaüstündeyken sağ tuş görüntü özelliklerinden görüntüyü çoğaltmanız lazım.

Windows ve p tuşuna basın çoğalt seçeneğini seçin sizde genişletilmiş ekranda kalmış.

Anladığım kadarıyla masaüstü çoğaltma seçeneklerinde bilgisayarınız "Uzat" seçeneğinde kalmış. Bu yüzden projeksiyon ikinci ekran olarak kalıyor ve görüntüleri sadece kendi ekranınızda görüyorsunuz. "Windows Tuşu + P" kısayolunu kullanarak seçeneğinizi "Yinele" olarak değiştirirseniz sanırım sorununuz düzelecektir.
4RtylF.png

Anladığım kadarıyla masaüstü çoğaltma seçeneklerinde bilgisayarınız "Uzat" seçeneğinde kalmış. Bu yüzden projeksiyon ikinci ekran olarak kalıyor ve görüntüleri sadece kendi ekranınızda görüyorsunuz. "Windows Tuşu + P" kısayolunu kullanarak seçeneğinizi "Yinele" olarak değiştirirseniz sanırım sorununuz düzelecektir.
4RtylF.png
teşekkür ederim hocam. büyük ihtimalle sorun bu

Bir hatırlatma: Projeksiyona yansıtılan sununun kendisi, bizim laptopta gördüğümüz ise önizlemedir. Bundan mütevellit tıklayarak açılması yada çalıştırılması gereken nesnelere projeksiyon ekranında iken tıklanmalı, laptopda tıklarsanız olmuyor. Ufak ama bilmeyen için sıkıntı olabilir diye yazdım. Kolay gelsin.

Powerpoint 2016 olan bir özellik Slayt Gösterisi menüsünden Sunucu Görünümünü Göster tikini kaldırın hocam sorununuz düzelecektir.

Powerpoint 2016 olan bir özellik Slayt Gösterisi menüsünden Sunucu Görünümünü Göster tikini kaldırın hocam sorununuz düzelecektir.
Hocam ilginç bir şekilde bu ayarı yapınca bende şöyle oluyor. Benim laptop ekran görüntüm ve projeksiyon görüntüsü aynı oluyor. tamam istediğim de bu ancak bir sıkıntı oluyor. Bu şekilde videolar oynatılırken kasıyor. Sunucu görünümünü göster tikli olunca benim ekranım ve projeksiyon ekranındaki görüntü evet farklı oluyor ama videolar da kasmıyor. 12 mart programında terler döküldü. En sonunda geri bu ayara gelerek sorunu çözdüm.

Geri