Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Power pointte ses eklemede X. slaytta müziği durdurma ör:x=5

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında hasan tarafından paylaşıldı.


Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.851
  Beğeni:
  28
  Arkadaşlar ufak bir problemim var ve çözemedim.

  MS Power Pointte ses eklediğimde sesi her zaman istediğim slaytta durduramıyorum.

  örnek.
  1. slayttayken ses eklediğimde ;
  5 slayt sonra durdur dersem ve slaytları sırası ile gidersem oluyor. (slayt numarası :1-2-3-4-5 duruyor)

  ama slaytta sunu sırasında bir geri sonra ileri yaparsam karışıyor.
  sılayt numarası :1- 2 - 3 - 2 - 3 - duruyor 3.slaytta ses duruyoe ve işler karışıyor, 4 ve 5. slaytlarda ses olmuyor . ama toplam 5 slayt gördüğüm için programda sorun gözükmüyor.

  bu işin güzel bir yolu var mı?
   
 2. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1
  hocam toplam 5 slayt olacaksa sen ses efeft seçeneklerinden yürütmeyi durdur bölümündeki ... slayt sonra durdur seçenegine ... yazan yere atıyorum hiç kullanamayacagın kadar (mesela 100 yaz) slayt sonra dersen olay biter.

  ancak ilk 5 slayt boyunca istedigim kadar ileri geri yapayım ve 5 den sonraki slaylar için müzik kesilsin istersen sanırım onun çözümü yok. Powerpoint slayt geçişi sayıyor yoksa 5. slayta gelmişin yada gelmemişin bakmıyor yani.
   
 3. sorsana

  sorsana Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  13
  Beğeni:
  0
  Hocam power pointte timeline yok maalesef.Olayı en pratik Macromedia captivate bitirir.Power point sununuzu captivateye import edin.Captivate timeline da editleyebilirsiniz ayrıca ekstra bir ses kanalı daha atabilirsiniz.Dediğim gibi timeline olması işi kolaylaştırıyor ve tam denetim sağlıyor.Power pointinizi bu yolla flash olarak veya exe v.b olarak export edebilirsiniz.
   
 4. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1

  hocam siz olayı anlamamısınız sanırım. arkadas zamandan bagımsız geçiş yapmayı sormus. istedigim zaman istedigim kadar ileri geri yaparak 5. slayta kadar gelene kadar ne kadar süre geçerse geçsin müzik çalsın istemiş. flash yada exe olarak export ettiginizde zamanı değişken kullanamazsınız diye düşünüyorum.
  o bahsettiginiz programı bilmiyorum ama böyle bişeyi exe olarak yapabileceigni sanmıyorum. programın linkini veririseniz bi inceleyelim.
   
 5. ghost

  ghost Site Admin Yetkili Kişi

  Kayıt:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  737
  Beğeni:
  99
  Hocam olmayacak bir iş sormuşun. Aklıma gelen efekt seçeneklerinden yürütmeyi durdur x slayt için için yüksek bir değer girerim sonra şarkının durması gereken slayta boş ses koyarım dedim ama bu kezde ilk koyduğun parça ile birlikte 5. slaytta koyduğum boş ses 2 si beraber çalmaya devam ediyor.

  Benim anladığım bu iş olmaz, oluyorsada artık bilmiyorum.

  Sorsana hocam siz olayı başka bir boyuta taşımıssınız ama yanlış boyut,
  powerpointin rakibi olabilecek bir program daha duymadım.Sizin söylediğiniz programlarla bu işi yapmak yerine deveye hendek atlattır daha iyi.Biz belirli zaman aralıklarından bahsetmiyoruz, belirsiz zaman aralığında x salayta geçişte sesin durmasını istiyoruz ama mümkün değilki bizim müzik tevazu gösterip dursun.

  hepinize kolay gelsin.
   
 6. sorsana

  sorsana Üye

  Kayıt:
  15 Mart 2007
  Mesajlar:
  13
  Beğeni:
  0
  Sayın yöneticiler;müziğin durmayacağını anladım. bu sebeple.Ben arkadaşımızın sorununa alternatif bir program sundum.Çok tanınmayan kullanıcı dostu Macromedia (şimdi Adobe) programlarından Captivate ve Breeze eğitimlerini bizzat yetkililerinden Eğitek'te aldım.Daha önce'de Yalova'da seminerde tanıtılmıştı.400 eğitici formatör katıldı bu eğitime.Forumda da belki vardır bu arkadaşlardan.Captivate çok yetenekli bir programdır.İsterseniz önce kullanın sonra beraber yorumlayalım.Bana her hangi bir power point dosyasını gönderin ben size ister exe ister flash isterseniz de web tabanlı(Scorm a uygun) göndereyim.Ayrıca Eğitek Adobe Breeze programını satın aldı.Yakında bunun uygulamalarını hep beraber görecez.
   
 7. zaim

  zaim Site Gezgini

  Kayıt:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  51
  Beğeni:
  0
  merhaba arkadaşlar ppt. 'yi pps. 'ye dönüştüren program var mı? sunuya ek nesneler eklemek gerekiyor çok acil varsa da yoksa da bi cevap!!!! :twisted:
   
 8. Hacker

  Hacker Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  14 Şubat 2007
  Mesajlar:
  697
  Beğeni:
  1
  Bu çeviri işi için basit programalrda hazırlanmış ancak bilgisayrınızda power point yüklüyse

  Poer pointte çalısmayı kaydederken kayıt türünü "sunu olarak seçersen" uzantısı "ppt olur. kayıt türünü "power point gösterisi olarak seçersen uzantısı "pps" olur.

  poer point gösterisi olarak kaydedilmiş bir sunuyu (pps uzantılı) üzerinde sağ tıkladıktan sonra yeni dersen power pointte açar ve istegin şekliyle farklı kaydedebilirsin.

  Kolay gelsin.
   
 9. zaim

  zaim Site Gezgini

  Kayıt:
  15 Şubat 2007
  Mesajlar:
  51
  Beğeni:
  0
  teşekkürler çok sağol :)
   
 10. hasan

  hasan Süper Üye Süper Üye

  Kayıt:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.851
  Beğeni:
  28
  kayıt yaptıktan sonra , hocam, tekrar düzenleme yapmak için powerpoint'i açtıktan sonra dosya-aç komutu ile düzenleme yapabiliyorsun.
   

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal