Power pointte ses eklemede X. slaytta müziği durdurma ör:x=5

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar ufak bir problemim var ve çözemedim.

MS Power Pointte ses eklediğimde sesi her zaman istediğim slaytta durduramıyorum.

örnek.
1. slayttayken ses eklediğimde ;
5 slayt sonra durdur dersem ve slaytları sırası ile gidersem oluyor. (slayt numarası :1-2-3-4-5 duruyor)

ama slaytta sunu sırasında bir geri sonra ileri yaparsam karışıyor.
sılayt numarası :1- 2 - 3 - 2 - 3 - duruyor 3.slaytta ses duruyoe ve işler karışıyor, 4 ve 5. slaytlarda ses olmuyor . ama toplam 5 slayt gördüğüm için programda sorun gözükmüyor.

bu işin güzel bir yolu var mı?

hocam toplam 5 slayt olacaksa sen ses efeft seçeneklerinden yürütmeyi durdur bölümündeki ... slayt sonra durdur seçenegine ... yazan yere atıyorum hiç kullanamayacagın kadar (mesela 100 yaz) slayt sonra dersen olay biter.

ancak ilk 5 slayt boyunca istedigim kadar ileri geri yapayım ve 5 den sonraki slaylar için müzik kesilsin istersen sanırım onun çözümü yok. Powerpoint slayt geçişi sayıyor yoksa 5. slayta gelmişin yada gelmemişin bakmıyor yani.

Hocam power pointte timeline yok maalesef.Olayı en pratik Macromedia captivate bitirir.Power point sununuzu captivateye import edin.Captivate timeline da editleyebilirsiniz ayrıca ekstra bir ses kanalı daha atabilirsiniz.Dediğim gibi timeline olması işi kolaylaştırıyor ve tam denetim sağlıyor.Power pointinizi bu yolla flash olarak veya exe v.b olarak export edebilirsiniz.

sorsana' Alıntı:
Hocam power pointte timeline yok maalesef.Olayı en pratik Macromedia captivate bitirir.Power point sununuzu captivateye import edin.Captivate timeline da editleyebilirsiniz ayrıca ekstra bir ses kanalı daha atabilirsiniz.Dediğim gibi timeline olması işi kolaylaştırıyor ve tam denetim sağlıyor.Power pointinizi bu yolla flash olarak veya exe v.b olarak export edebilirsiniz.

hocam siz olayı anlamamısınız sanırım. arkadas zamandan bagımsız geçiş yapmayı sormus. istedigim zaman istedigim kadar ileri geri yaparak 5. slayta kadar gelene kadar ne kadar süre geçerse geçsin müzik çalsın istemiş. flash yada exe olarak export ettiginizde zamanı değişken kullanamazsınız diye düşünüyorum.
o bahsettiginiz programı bilmiyorum ama böyle bişeyi exe olarak yapabileceigni sanmıyorum. programın linkini veririseniz bi inceleyelim.

Hocam olmayacak bir iş sormuşun. Aklıma gelen efekt seçeneklerinden yürütmeyi durdur x slayt için için yüksek bir değer girerim sonra şarkının durması gereken slayta boş ses koyarım dedim ama bu kezde ilk koyduğun parça ile birlikte 5. slaytta koyduğum boş ses 2 si beraber çalmaya devam ediyor.

Benim anladığım bu iş olmaz, oluyorsada artık bilmiyorum.

Sorsana hocam siz olayı başka bir boyuta taşımıssınız ama yanlış boyut,
powerpointin rakibi olabilecek bir program daha duymadım.Sizin söylediğiniz programlarla bu işi yapmak yerine deveye hendek atlattır daha iyi.Biz belirli zaman aralıklarından bahsetmiyoruz, belirsiz zaman aralığında x salayta geçişte sesin durmasını istiyoruz ama mümkün değilki bizim müzik tevazu gösterip dursun.

hepinize kolay gelsin.

Sayın yöneticiler;müziğin durmayacağını anladım. bu sebeple.Ben arkadaşımızın sorununa alternatif bir program sundum.Çok tanınmayan kullanıcı dostu Macromedia (şimdi Adobe) programlarından Captivate ve Breeze eğitimlerini bizzat yetkililerinden Eğitek'te aldım.Daha önce'de Yalova'da seminerde tanıtılmıştı.400 eğitici formatör katıldı bu eğitime.Forumda da belki vardır bu arkadaşlardan.Captivate çok yetenekli bir programdır.İsterseniz önce kullanın sonra beraber yorumlayalım.Bana her hangi bir power point dosyasını gönderin ben size ister exe ister flash isterseniz de web tabanlı(Scorm a uygun) göndereyim.Ayrıca Eğitek Adobe Breeze programını satın aldı.Yakında bunun uygulamalarını hep beraber görecez.

merhaba arkadaşlar ppt. 'yi pps. 'ye dönüştüren program var mı? sunuya ek nesneler eklemek gerekiyor çok acil varsa da yoksa da bi cevap!!!! :twisted:

Bu çeviri işi için basit programalrda hazırlanmış ancak bilgisayrınızda power point yüklüyse

Poer pointte çalısmayı kaydederken kayıt türünü "sunu olarak seçersen" uzantısı "ppt olur. kayıt türünü "power point gösterisi olarak seçersen uzantısı "pps" olur.

poer point gösterisi olarak kaydedilmiş bir sunuyu (pps uzantılı) üzerinde sağ tıkladıktan sonra yeni dersen power pointte açar ve istegin şekliyle farklı kaydedebilirsin.

Kolay gelsin.

kayıt yaptıktan sonra , hocam, tekrar düzenleme yapmak için powerpoint'i açtıktan sonra dosya-aç komutu ile düzenleme yapabiliyorsun.

hocam toplam 5 slayt olacaksa sen ses efeft seçeneklerinden yürütmeyi durdur bölümündeki ... slayt sonra durdur seçenegine ... yazan yere atıyorum hiç kullanamayacagın kadar (mesela 100 yaz) slayt sonra dersen olay biter.

ancak ilk 5 slayt boyunca istedigim kadar ileri geri yapayım ve 5 den sonraki slaylar için müzik kesilsin istersen sanırım onun çözümü yok. Powerpoint slayt geçişi sayıyor yoksa 5. slayta gelmişin yada gelmemişin bakmıyor yani.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ufak bir problemim var ve çözemedim.

MS Power Pointte ses eklediğimde sesi her zaman istediğim slaytta durduramıyorum.

örnek.
1. slayttayken ses eklediğimde ;
5 slayt sonra durdur dersem ve slaytları sırası ile gidersem oluyor. (slayt numarası :1-2-3-4-5 duruyor)

ama slaytta sunu sırasında bir geri sonra ileri yaparsam karışıyor.
sılayt numarası :1- 2 - 3 - 2 - 3 - duruyor 3.slaytta ses duruyoe ve işler karışıyor, 4 ve 5. slaytlarda ses olmuyor . ama toplam 5 slayt gördüğüm için programda sorun gözükmüyor.

bu işin güzel bir yolu var mı?
hocam müziği başka bir player da başlat..
o çalsın dursun sen de powerpointi ayrı olarak aç istediğin slayta ilerlet 😅😂 aklıma gelen tek yöntem bu oldu

Geri