power point dosyası düzenleme yardım

Kodla Büyü

losar

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bilgi yarışmasında kullanmak üzere bu power point dosyasındaki süreyi kopyalayıp kendi power point dosyasına ekliyorum sorunsuz çalışıyor.İşimi çok kolaylaştırdı.Lakin süre 2 dakika. yapmak istediğim bunu kopyala yapıştır özelliğini bozmadan 1 dakika şeklinde düzenlemek bir türlü yapamadım, yardıma ihtiyacım var, düzenleyip eklersiniz sevinirim

Ekli dosyalar

• Countdown_Timers_For_PowerPoint.2.rar
    50.3 KB · Görüntüleme: 151
bende tam hazırlamıştım :)

Ekli dosyalar

• Sayaç 1 Dakika.rar
    65.7 KB · Görüntüleme: 86
Buyrun hocam

Ekli dosyalar

• Sayaç 1.30 Dakika.rar
    65.3 KB · Görüntüleme: 119
Arkadaşlar süreyi nasıl ayarlıyorlar bilmiyorum, ellerine sağlık, ben sadece kopyala yapıştır yaparak slayta ekliyorum

Power Point de sayaç yapmak için her bir rakamı sahneye üst üste ekliyorsurunuz. Her birine 1 saniye zamanlama(Gecikme) vererek öncekinden sonra başla diyorsunuz. 2 dakikaklık bir sayaç için 120 tane sayı yazmanız gerekiyor. Aslında Visul Basic kodlarıylada sayaç yapılabilir.
Losar hocam sizin orjinal dosyada değişiklik yapmak istiyorsanız, animasyonu açtıktan sonra Animasyonlar sekmesinden, Animasyon bölmesini gösterin.
En üstte bulunan 2:00 yazısı ve azalarak devam ediyor, silme yaparak süreyi ayarlayabilirsiniz. Süreyi arttırmak için Sahneden kopyala yapıştır demelisiniz.

Hocam teşekkür ederim lakin süreler otomatik başlıyor yani şöyle, soru ile başlıyor, istediğim şu şekilde soru okunacak süre başlamayacak, tıklattığımda süre başlamaya başlayacak, @FreePc hocam dediğim şekilde ayarlamış, bu şekilde olursa sevinirim,

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    16.4 KB · Görüntüleme: 56
Merhaba hocam, arkadaşlar zaten işi çözmüşler, ben sadece açıklama olsun, isteyen de kendisi üzerinde değişiklik yapabilsin ekran fotosu paylaşayım dedim. saygılar.

Ekli dosyalar

• Countdown_Timers_For_PowerPoint.2.png
    Countdown_Timers_For_PowerPoint.2.png
    193.4 KB · Görüntüleme: 128
Geri