Portation Magic'le güvenlik kartlı bilgisayarlarda bölümleme

Kodla Büyü

ergin_tastan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Portation magicle tüm vestel bilgisayarların harddisklerini 40 ve 30 olmak üzere ikiye böleceğim. Yanlız güvenlik kartı olan bilgisayarlarda bunu yapamıyorum..Hatta bir tanesi "Missing User Rom" hatası verdi. Tırstım çünkü bu hatanın sonucunda hep garantiye gönderdim bilg.ları . Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Güvenlik kartını sökeyim mi? Sökülecekse nasıl? Acil cevap lütfen !

Kardeş güvenlik kartının yazılımını kaldırman gerek. bunu da ancak formatlayarak yaparsın. dikkat etmen gereken nokta şu formatlayıp windows kurduktan sonra bilgisayar yeniden başlarken güvenlik kartı kendini kurmaya çalışır sen kurdurmadan o menüyü geçeceksin. windows açıldığında artık partion magici ve diğer image programlarını kullanabilirsin.

Bilgisayarın ilk açılışı esnasında CTRL + HOME tuşlarına basarak gelen güvenlik kartı ekranında "Korumasız Mod" u seçerek işlemini yapıp diğer açılışta tekrar o ekrana girerek "Yapılan Değişiklikleri Kaydet" diyerek partitionlara ayırabilirsin.

Yada Güvenlik Kartı koruma seçeneklerini "El İle" seçeneği yap . İşlemi tamamladıktan sonra tekrar "Otomatik" seçeneğine getir.

Ben bu yolu kullanarak yaklaşık 40 tane PC nin harddiskini böldüm hiçsorun yaşamadım.
Güvenlik kartını sökmedim yada sürücüsünü sistemden kaldırmadım.

Geri