planlarına photoshop ve dreamweaverı alan varmı acaba??

Kodla Büyü

Ahber

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar dreamweaverı hangi ünite altında almamız gerekir valla anlamadım :) bir zahmet yardımcı olsanız.

Dreamweaverı hangi ünitede anlatmak gerek lütfen yardım!!!! 7. sınıflar için gerekli.

Hocam ben office grubundan sonra, publisher(o da office gerçi ama pek anlatılmadğından burada değindim). Ardından Photoshop anlatıyorum. PS anlatırken tasarıma girmiyorum. Daha çok manipülasyon anlatıyorum. Herkese tek tek yaptırıyorum. Çok seviyorlar ve öğreniyorlar. Görsel olduğu için hiç sıkıcı geçmiyor. Aksine excelden vs. çok daha eğlenceli geçiyor. Dreamweaver a gelince, üstteki konuları bir sene de anlatıyorum aynı sınıfa ikinci kere girersem, html ile başlıyorum. Html anlatırken Microsoftun ücretsiz bi programı var SharePoint Designer diye. Kodları öneriyo, renklendiriyor, css de yazabiliyorsun. Dreamweaver dan eksik yanı html açısından yok. Zaten Dreamweaver arayüzünü veya SharePoint Designer'ın arayüzünü anlatmadığım için, dreamweaverı tercih etmiyorum.
Html genelde sıkıcı oluyor, belki de ben beceremiyorum. Bir kez daha anlatacak olursam şu sistemle anlatacam. Bir etiket bir uygulama, ardından ikinci etiket bu iki etiketle bir uygulama. Daha önceden önce biraz etiket anlatayım sonra uygulama yaparım diyordum, belki de ondan sıkılıyorlardır. Uygulamaya ağırlık verir, gaz verir ve bol bol artı, yıldız gibi pekiştireçler verilirse sıkıcılıktan kurtarılabilinir.

Hocam yıllık plan işine gelecek olursak, eski sistemde basamakları birbirine karıştırabiliyoruz diye biliyorum. Bu durumda html nin olduğu üniteleri 7 ve 8. basamaktaki, yıllık planına dahil et anlat. Yeni sistemde zaten tamamen öğretmene kalmış neyi nasıl anlatacağın. Uygun veya yakın veya andıran bir yıllık plan bul anlat. Örneğin içerisinde tasarım kelimesi varsa ben PS anlatıyorum deyip anlatıyorum ben. Sıfırdan yıllık planla uğraşmıyorum

hocam tşk ederim öncelikle. Benim amacım öğrencilere basit bir web sitesi oluşturmanın nasıl oluşturulduğunu göstermek amacım asılında. Çok fazla derine inemem div ya da tabloyla bir site oluşturabilirsek beraber yeterli aslında. Hiç dreamweaver anlatmadım ya nasip bu sene anlatayım 7-8 hafta kadar 7-8 hafta da photoshop artık bakalım nasıl olacak. Photoshopu yıllık plana ekledimde web tasarım hangisine giriyor anlayamadım valla. Muhtemelen çoklu ortam uygulamaları başlığı altına alıcam.

Geri