pkk şemdinliye bayrak dikiyor

Kodla Büyü

bosvernapcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Son 45 gündür Şemdinli-Çukurca hattındaki 300-400 kilometrekarelik (Irak sınırından Türkiye'ye doğru 10-15 km içeri ve Çukurca'ya doğru da 30 km'lik bir hattan söz ediyorum) alan PKK denetiminde. Kırsal alandaki tüm yolların denetimi PKK'da. Bunun aksini iddia eden bir hükümet yetkilisi, bir bakan varsa buyursunlar beraber gidelim. Bakalım orada bir askeri nokta mı göreceğiz, yoksa PKK askeri noktası mı?

http://www.samanyoluhaber.com/yazar/ahmet-tasgetiren/Demirtas-bayrak-dikiyor/828514/

onların kontrolünde ama bir sebebi var eğer doğu ile ilgili bir bilginiz yoksa atıp tutmayınız ülke elden gitmiş falan filan kolay mı bu ülkeden toprak almak? bilmiyorsanız yorum yapmayın. şuanda hakkari kırsalı doğru pkk kontrolünde ama sebebi var çünkü iran ırak ve suriyeden destek alan pkk eline füze geçmiş bulunmakta ve oralara konuşlandırmışlar eğer bizim ordu onların istediği gibi oraya hemen dalsa uçaklarımızı indirecekler ama ordumuz işi biliyor sabırla önce araştırıyor ve temizlik yapıyor yavaştan tabi şartlar zor o dağlarda ilerlemek ama olayı çözecekler sadece zaman lazım....bilmeyen yorum yapmasın lütfen

cuk diye birden mi füze dikmişler... Bizimkiler nerdeymiş şimdiye kadar...
yoruma gerek yok 2002'de askerlik yaptım durum yine aynıydı.
dünkü bugünkü olay değil, sanki yeni bi olay olmuş gibi...

30 yıllık mesele olayın arkası var pkk demek dış politikanın baskıları. Türkiye yükseldikçe işlerimizi bozmaya çalışanlar böyle pkk yı kulllanacaklar bitme durumu çok zor ama imkansız değil. sadece olayı ben hallederim demekle geçiştiren partiler gibi olmasın çözülecekse bu iş ancak birlikte çözülür. şimdi yapılmak istenen partiler rant elde etmeye çalışıyor tabiki edemiyecekler nasıl ki chp nin 25 lik oyu sabitse akp nin de oyu 40 larda sabitlendi bunu kabullenmiyorlar ama seçimlerde yine ortaya çıkcak. bu yüzden ülkenin menfaatini düşünmek lazım artık saiyasi rant bir kenara atılmalı bence... artık yorum yok çünkü siyasete kaçıyorum yazdıkça :))

Geri