Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Pişmiş tavuk mu ben mi daha zor durumdayım bilemedim..

Konu, 'Her Telden' kısmında yusufaltunhan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. yusufaltunhan

yusufaltunhan Aktif Üye

Ya arkadaşlar şimdi anlatacaklarım için güler misiniz ağlar mısınız? Ben İzmirde çalışıyorum Eşimde Malatyada o gecen sene şubatta atandı..Evlendik 2 ay sonra o Malatyaya gitti..Neyse ikimizin de ailesi malatyada ondan yana bir sıkıntı yok.. İzmire yerleşmeye bir yıl daha ayrı kalmayı goze aldık ben Ağustos eş durumu atamasında sadece acılan yerlerı merak ettıgım için basvuru yapayım nasılsa ikinci aşamada tercıh yapmadıgım ıcın zaten iptal olur dedim...Malatyada acık kadro olmadıgı ıcın zaten ıkıncı asamaya geemedık..Sonrasında tek taraflı becayiş actılar onu dilekce ıle iptal ettim..ardından tarafıma beyan edilmeden yapılacak atamayı ve agustos donemı basvurumun iptalini iceren bir dilekce de gönderdim.. Ardından memur olmak ısteyenlerı atadılar ve gerı kalanları da kafalarına gore atamıslar bunlardan bırıde benım..Bir aksam atama gov tr ye bi gırdım baktım Malatyaya bir liseye vermişler...Tekrar dilekce yazdım istemiyorum diye...ama kim takar bır hafta sonra kararname geldı mı okula...Neyse artık pes ettım tamam malatyaya yerleselım dedım..Hem ailemız orda belkı okul dısında baska ıslerlede ugrasırım diye...Buradakı evı boşalttım..Malatyada ev tuttum buradan bir fırma ıle cok pahalı olacagı ıcın naklıyeyı Malatyadan gelen bır naklıye fırması buldum oda Bursaya gidecekmıs ama yarın benim için Izmıre gelecek...Son bomba ne pekı..Bugun tekrar okula bakanlıktan yazı geldı kararname iptal edılmış...hayda tekrar bakanlıktan yetkılıleri aradım 147 talep dılekcesı bıraktım..İzmir mem den yenı bır dilekce yolladım..iptal kararnamesinin iptali için..Artık atamadan ilçe,il ve bakanlıktan beni tanımayan yok hatta bugun alo 147 dekı adam Merhaba Yusuf bey diye telefonu cıktı...işin en komık tarafı bu hafta sonu Comenius projesi için yurt dışına cıkacam bir hafta yokum artık ben yokken ne olur bılmıyorum...Walla artık bende ne yapacagımı şaşırdım..Sizinle paylaşmak istedim...

2. timsahsovalye

timsahsovalye Site Gezgini

tam yaşar ne yaşamaz sendrumu yaşamışsınız.

3. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Pişmiş tavuğun tek yolu var oda mide.
    Senin yol karman çorman. :D

4. kade38

kade38 Seçkin Üye Seçkin Üye

Allah yardımcınız olsun hocam...

5. gülhan35

gülhan35 Seçkin Üye Seçkin Üye

okurken bile şaşkınlık üstüne şaşkınlık sizin halinizi düşünemiyorum:)

6. Merhoom

Merhoom Seçkin Üye Seçkin Üye

Bürokrasi böyle birşey hocam işte sizin dilekçe kimbilir ne zaman ulaştı. Böyle hatalar çıktı ortaya.

7. yusufaltunhan

yusufaltunhan Aktif Üye

Haklısın hocam ama ben Alo 147 aradım dilekcenız ulaşmıs dedı su an kaydını görüyorum dedi...Bende ustune dusmedım...Onlarında haberı yok ne oldugundan..Hatta bu becyiş uygulamasında bır dılekce yazdım gelen cevapta Alan değişikliği ile ilgili atamalar yönetmeliğe uygun yapılmıştır diye cevap geldi..Bende telefondaki adama lutfen dilekcemı tekrar okurmusunuz dedim okudu peki neresinde Alan değişikliği ile ilgili bir kelime geciyor dedım...Adam haklısınız hocam dedi ya...Şaka gibi bir şey...

8. alonewolfselman

alonewolfselman Seçkin Üye Seçkin Üye

Tekabbel minna bi hürmetil Fatiha...

9. adadeniz

adadeniz Hiperaktif Üye Hiperaktif

acil dayı aranıyor

10. okanformula

okanformula Seçkin Üye Seçkin Üye

Dehşetle okudum yazdıklarını hocam, allah sabır versin, inşallah herşey yoluna girer...

11. hakanotuken

hakanotuken Hiperaktif Üye Hiperaktif

Benim bildiğime göre bunu her duyan fatiha okumak zorunda okumazsa vebali söyleyene. Belki de yanlış biliyorum.

Buradan hareketle foruma yazılan bu yazıyı okuyan her kişi fatiha suresini cevap olarak yazmak zorunda yoksa vebal altında kalırsınız. :)

Elhamdü lillâhi rabbil'alemin. Errahmânir'rahim. Mâliki yevmiddin. İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în, İhdinessırâtel müstakîm. Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn.

12. manhem

manhem Seçkin Üye Seçkin Üye

okuduydum da olsun hiç değilse fatiha okumamıza sebep olur :D

13. tayinci42

tayinci42 Hiperaktif Üye Hiperaktif

eş durumu tayinlerini iptal ettiler, aileleri böldüler diye o kadar hükümeti şıkıştırdılarki.. sizi zorla birleştirmiş.. sonrada iptal etmesi bürokrasi, hantal devlet yapısı.. şu mebi bir özelleştirseler tüm sorunlarımız bitecek inşallah.. biz ayvayı yeriz ama eğitim kaliteside artar eminim..

14. srvtdl_7

srvtdl_7 Site Gezgini

:++:

15. Eslivya

Eslivya Süper Üye Süper Üye

Vuuuuuvv olaya bak. Sonucu bize de bildirin hocam, merakta bırakmayın bizi. :eek:

16. elrond

elrond Hiperaktif Üye Hiperaktif

ve filmin sonunda yusuf hoca ecnebi memleketine yerleşir, eşi de yanına gitmek için havaalanına gider, tam xray den geçecekken makine öter, eşinizin bir yılı dolmadan yanına gidemezsiniz...hoooppppalaaaaaaaaaa

17. serdemir

serdemir Süper Üye Süper Üye

:? Bence proje dönüşü senin kadron kerkükde, görevlendirmen şamda olur. Allah kolaylık versin. Yine burası Türkiye dedirten türden

18. duyu80

duyu80 Seçkin Üye Seçkin Üye

Kel göbekli beyaz atletli piknikçi kılıklı bürokrat yaklaşımı yapayım....memketin her yeri bizim get çalış..

19. hasari

hasari Hiperaktif Üye Hiperaktif

Bu güzel bir tanım oldu. :lol:

20. yusufaltunhan

yusufaltunhan Aktif Üye

Şu anda ne kadar moralim bozuk bilemezssin hocam ama bu espri günün sonunda bu kadar sıkıntıma rağmen yüzümü güldürdü...Eywallah...:)))

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal