Ping test sonuçlarınız

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba Arkadaşlar

Bu ay internet aboneliğimi yenileyecem . Karar vermeden önce sizden ricam olacak.
http://www.pingtest.net/ sitesinden ping sonuçlarını buradan paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Oynadığım tek oyun COD . xbox one aldım iki yıldır oynuyorum fakat lag sorunu yaşıyorum. superonline fiber 25 mbps hattım var fakat. İndirme hızı ile ping pekte alakalı değil. Diğer firmaların test sonuçlarını merak ediyorum . ona göre kara verecem.

Testi yapacak arkadaşlardan ricam şu

1- Sunucu olarak haritadan ABD nin batı kıyısında San Francisco yu seçiniz
2- testi mümkünse kablolu ve kablosuz bağlantı kullanarak ayrı yaparsanız farkıda görürüz

Öncelikle ben kendi verilerimi paylaşayım.

ISS : Superonline fiber 25 mbps
wifi ping : 200-240 ms
kablolu ping : -
il : Kayseri

129851138.png

ttnet 16 mbps

Anlaşılan durum vahim :(( ISS ler arasında pekte fark yok. Hatta belki Superonline TTNET altyapısını kullanıyordur
vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Hocam 7000mil icin bu sonuclar çok normal avrupaserver yokmu oyunda. Ben dota oynuyorm 100ms avrupa abd 200 üstü, avrupa server olmasa oynanmaz oyun, hele cod fps oyunu ayakta durulmaz ki 2 yil nasil oynadiniz hayret

afyon turk telekom 20 mbps

Ekli dosyalar

• 2015-08-30 01-16-17 Pingtest.net - The Global Broadband Quality Test - Mozilla Firefox.png
    2015-08-30 01-16-17 Pingtest.net - The Global Broadband Quality Test - Mozilla Firefox.png
    25.3 KB · Görüntüleme: 406
Ankara TTNET Fiber 24 Mbit, Wifi bağlantı

Peki arkadaşlar bu sayılar neyi ifade ediyor. Jitter felan ne demek. Bilen var mı?

Anladığım kadarıyla hani ISS yi kullanırsak kullanalım data aynı rota üzerinde hareket ediyor. Hepsi tek omurgada birleşiyor.
Benim çıkardığım sonuç şu; COD oynarken server seçemediğim için 240 ms ile oynamaya devam edecem :((
Belki tvbu için ttnet i tercih edebilirim.

Hepinize teşekkürler.....

Re: Ynt: Ping test sonuçlarınız

Hocam, download-upload işi başka.
Gecikmeli olarak başlayan bir download, gerek serverin upload hızı ve gerekse sizin download hızınız la orantılı devam eder.

Lakin oyun işi daha başka.
Aradaki aktarmalar gecikmeye yol. açar.Dosya indirmede önemli olmayan bu sorun, küçük boyutlu komut datalarında gecikmeye yol açar.Oyun server ine yakın mesafede olanlar, daim avantajlıdır.Neticede aktarıcı sayısı önemli ve ping ile mesafe ölçmeniz çok doğru.Anladığım kadarı ile bu oyunda server bir tane ve Abd de bulunuyor.
Şimdilik çare yok.

Birde wifi kullananlara sözüm var;
Satın aldığınız hız, evdeki wifi yada AP hızına takılır.Şahsen ben, en iyi şartlarda wifi da sn de 2 mb tan daha iyisini görmedim.
İSS nın Size vaat ettiği hıza ancak kablolu ile yaklaşabilirsiniz.

Geri