PİKTES BT Sınıfları - Technopc ProPC SFF Bilgisayarlar İçin Windows 10 İmajı

Kodla Büyü
Teknopc tpl22v monitörde dahili hoparlör var mı hocam ? Bizim idareye iki tane geldi müdür yardımcısı monitörden ses çıkışı istedi ama baktığımda göremedim

Hocam Ekran kartı driver ını nasıl halletiniz? Nvidia GT730 driver ını yüklemek istediğimde bu cihazla uyumlu değildir deyip yüklemiyor bende GT720 driver ını yükledim ama o da sanırım arada mavi ekrana sebepoluyor.

Hocam, bize gönderilen bilgisayar da ekran kartını tanımamıştı.
technopc sitesinde Destek-Sürücüler-Piktest Projesi bölümünden "Display'i indirip içindeki sürücüyü kurunca tanıdı.
Link:

Son düzenleme:
paylaşılan ekran kartlarını denedim fakat bir bilgisayara olurken diğeri uyumlu değil uyarısı veriyor alternatif başka yol deneyen oldu mu acaba ya da başına gelen ?

Merhabalar,

Kasalı olarak kurulan piktes bilgisayarlarını sorunsuz kullanabiliyor musunuz?

Büyük ihtimalle ekran kartı driver kaynaklı mavi ekran sorununu tamamen çözebilen oldu mu?

Bir de bt sınıfımızdaki pcler zaman zaman açılışta technopc yazılı ekranda kalıyor bu durumda usb ile başlatıp bootrec komutlarıyla tekrar açılır hale getirebiliyorum.

Bu tarz bir sorun yaşayan var mı?
Bende aynı sorunu yaşıyorum hocam çözüm bulan var mı bu duruma ?

İdareye piktes kapsamında gelen kasalı freedos bilgisayarlar için win10 kurdum, internet bağlantısını kurduktan bir süre sonra bilgisayar ekranı gitti geldi, baktım çözünürlük düzelmiş kendine gelmiş. Ekran kartı için hiçbir çabam olmadı yani.

Arkadaşlar bazılarına format atarken yeniden başlattığımızda ekran kartını otomatik olarak tanıyor. Şayet olmasa tekno pc sitesinde destek bölümünde piktes driverların içinde display var. Kurarkende bilgisayardan yönetten ekran kartının üzerine gelip sürücüyü güncelleştir deyip klasörü gösterirseniz hata vermiyor.

İdareye piktes kapsamında gelen kasalı freedos bilgisayarlar için win10 kurdum, internet bağlantısını kurduktan bir süre sonra bilgisayar ekranı gitti geldi, baktım çözünürlük düzelmiş kendine gelmiş. Ekran kartı için hiçbir çabam olmadı yani.
Hocam bizim okula da 2 tane technopc geldi. Win 10 kurulumunu yaptım. Sıkıntı okul internetine kablolu bağlanmıyor. Wifi ile telefona bağlanıyor. Okul interneti turkcell mobil hatlı ricoh S1000 marka modem 6 kullanıcı ile sınırlı. Şuan 5 kullanıcı aktif 1 tane boş. Normal ttnet hattından modemle de kablolu deneme şansım olmadığı için sorun Ricoh modemle ilgili diye tahmin ediyorum.

İdaremize iki technopc bilgisayar geldi.
Windows kuruyorum, herşeyi tamamlıyorum. Sorunsuz çalışıyor.
Ama bilgisayar kapatıldığında bir daha açılmıyor.
Bu konuda bilgisi olan lütfen yardım etsin.

Merhabalar. Okula daha önce piktesle gelmişti bilgisayarlar. Tatilde iki tane daha gelmiş. Kullandığım imajı yüklemeye çalıştım fakat disklerin boyutu aynı olmadığından hata verdi. Acaba nasıl yöntem uyguladınız merak ettim yükleme yaparken
Diskleri boyutları aynı olmadığı için imaj yüklenemiyor. Aşağıdaki linkteki imajı PİKTES İdare bilgisayarları için kullanın.

hocam paylaşımınız için teşekkürler. indirmeye başladıktan sonra bitirmeye yakın "başarısız- yasak " uyarı veriyor ve indiremiyorum. ne yapmam gerekli?

Teknopc tpl22v monitörde dahili hoparlör var mı hocam ? Bizim idareye iki tane geldi müdür yardımcısı monitörden ses çıkışı istedi ama baktığımda göremedim
hocam ses çıkmadı bizde driver da bulamadım halleden var mı ekrandan ses çıkartan var mı

Ben kendi imajımı kurdum. Sorunsuz çalışıyor. İsteyene kolay driver kurulum paketini gönderebilirim

Ben bunun için aradığımda Monitörlerin ses özelliği yok dediler. Bu arada DoubleDrive ile sürücü yukledim ama ethernet denetleyicisi için sıkıntı veriyor. Paylaşabilecek olan var mı?
Ses çıkmadı hocam. Arkadaşın verdiği driveri da denedim yine de çıkmadı. Hp başka bi monitör vardi ne driver yükledim ne ses kablosu taktım sadece hdmi dan tak hemen ses çıktı bu monitör boş bncede

Ben bunun için aradığımda Monitörlerin ses özelliği yok dediler. Bu arada DoubleDrive ile sürücü yukledim ama ethernet denetleyicisi için sıkıntı veriyor. Paylaşabilecek olan var mı?
İnternet sıkıntı olmuştu ya kasanın üstündeki numarayı arayıp almıştım bnde

hocam 256 lık m2 demi imaj almıştınız. bizimkinde 240gb lık m2 var, hedef disk küçük hatası verdi. m2 iptal ettim normal hdd ye kursun diye bu seferde nvme diskini bulamıyorum dedi. bir çözümünüz var mıdır? teşekkürler

Geri