PhpMyAdmin Veritabanını İçe Aktarma Sorunu

Kodla Büyü

mefete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öncelikle günaydın arkadaşlar...

2 gündür bir problemle uğraşıyorum...
Okul sitemi taşımam gerekti...
Sitemin komple yedeğini aldım.. Veritabanını dışa zip olarak aktardım...

Sonra yeni hosta dosyaları kopyaladım, cpanelden eski veritabanı adı ve kullanıcının aynısı oluşturdum...
PhpMyAdmin girip dosyayı içe aktar diyince...... Hata veriyor...
Kısaca Bilinmeyen noktalama işareti dizisi hatası...

Kurcalamadığım yer kalmadı..Zipin içindeki veritabanını notpad ile açtım karakter gurubu Latin1 Swid...
içe aktarırken ise utf8 otomatik seçili oluyor..Onu latin1 yapıyorum yine hata veriyor...Ben anlayamadım...Yardımlarınızı bekliyorumm...

Şimdiden çok teşekkür ederim...

Hatanın çıktısı...

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    261.6 KB · Görüntüleme: 9,311
Ben bir soru sorunca cevaplayanı bırak okuyan bile olmuyor işe bakyaaaaaaaaaaaaaa...

hocam 10 dakika içinde fırtınalar koparmışsın. Joomla 1.5 kullanıyorsan veritabanın otomatik olarak utf-8 olur. Ancak 1.0.x sürümlerini kullanıyorsan tabi latin1-sweedish-ci ya da latin5-turkish-ci oluyor. Eğer 1.5 sürümünü kullandığın halde bu sorunu alıyorsan kesinlikle bir yedek aldığın dosyada problem olabilir. Eğer 1.0 sürümünü kullanıyorsan öncelikle ilk sayfada karşına gelen mysql bağlantı karşılaştırmasını latin1 ya da latin5 hangisini kullanıyorsan onu seçmelisin. İçeri aktar dedikten sonra da dosyanın karakter setini latin1 ya da latin5 yapmalısın. Yok hala hata veriyorsa dosyanı parça parça SQL penceresine yapıştırıp dene.

hocam export php'yi editleyip hata olan satırdaki kodu yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. ",`,' karakterleri değiştirip tekrar deneyin. en dışta çift tırnak en içtetek tırnak olacak şekilde. bakalım işe yarayacak mı?

yasarcan ve adeministrator hocalarım onerilerinizi hemen deniyorum çok teşekkür ederim...

Evet 1.0.15 kullanıyorum veritabanı latin1-sweedish-ci olarak dışa aktarılmış..

İçeriye aktarırken latin1, latin5 setlerini seçtim fakat hala hata devam ediyor..Diğer önerilerinize hemen bakacağım...

Hocam sorunun büyük ihtimal dil kodlamalarından oluyor. Daha önce böylebir şey başıma geldi. Arkadaşların önerileriniz bir dene büyük ihtimal düzelir.

cakkoyun' Alıntı:
hocam export php'yi editleyip hata olan satırdaki kodu yazarsanız daha iyi yardımcı olabiliriz. ",`,' karakterleri değiştirip tekrar deneyin. en dışta çift tırnak en içtetek tırnak olacak şekilde. bakalım işe yarayacak mı?

cakkoyun hocam...O kadar bilgim yok ama ben sadece zipli dosyayı içe aktarmaya çalışıyorum...
Zipin içinde veritabanım sql olarak duruyor... Yani sql cumleleri yazmıyorum.

-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 2.10.0.2
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Anamakine: localhost:3306
-- Üretim Zamanı: 14 Mart 2010 saat 20:52:36
-- Sunucu sürümü: 5.0.27
-- PHP Sürümü: 5.0.5

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";

--
-- Veritabanı: `mefete_06`
--
CREATE DATABASE `mefete_06` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;
USE `mefete_06`;

-- -----------------

Aldığım yedekte karakter seti latin1....Bende içe aktarırken latin1'i seçiyorum yine hata veriyor allah allah....

İlginiz için çok teşekkür ederim...
Sonunda başardım yardımlarınızla...
Ben nasıl yaptığımı söylelyeyim başına gelen olursa böyle yapabilir...

Veritabanını zipten çıkartıp..Not defterinde açtım...Başında bulunan bilgi kısmını(ana makine ismi, veritabanı ismi v.b.) create table bölümüne kadar sildim...
Phpmyadmin den sql sekmesinde not defteri gibi bir bölüm var...Sql cümleleri yazabildiğimiz...Db komle oraya attım ve git düğmesine tıklayınca işlem tamam...

mefete dediğini yaptım oldu tablo gözüküyor veritabanında
fakat localhosttan form.htm sayfamı çalıştırdığımda gönder butonuna tıkladığımda
irtibat .php sayfam şu hatayı veriyor
//
Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: [2002] Bağlanılan uygun olarak belli bir süre içinde yanıt vermediğinde (trying to connect via tcp://localhost:3306) in C:\Program Files\EasyPHP-5.3.2i\www\irtibat.php on line 13

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Bağlanılan uygun olarak belli bir süre içinde yanıt vermediğinden veya kurulan bağlantı bağlanılan ana makine yanıt vermediğinden bir bağlantı kurulamadı. in C:\Program Files\EasyPHP-5.3.2i\www\irtibat.php on line 13

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\Program Files\EasyPHP-5.3.2i\www\irtibat.php on line 14

arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevincem... :(

irtibat.php dosyanızın 13 ve 14.ncü satırlarını buraya yapıştırır mısınız.

Eğer bu satırlarda veritabanı bilgileri yer alıyorsa muhtemelen bu bilgilerde yanlışlık var.

Geri