PHP'de sayfadaki hatayı anlayamadım?

Kodla Büyü

a-anil06

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar resimde daire içerisine aldığım hata çıkıyor.Bir ara bu hatayı düzeltebilmiştim ama nasıl düzelttiğimi hatırlamıyorum.Çok karşılaştığım bir hata değil.Kodlarda hiçbir sıkıntı yok.Çok inceledim.Sizce ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.

Onun dışındaki türkçe karakter hatalarını düzeltirim.Ama dediğim hatayı düzeltemedim.

Ekli dosyalar

• site.jpg
    site.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 1,117
veritabanının kodlama ayarlarıyla ilgili olması lazım.. veritabanı tablolarınızda utf ayarlarınızı latin yada türkçe olarak değiştirin..

namaldish' Alıntı:
veritabanının kodlama ayarlarıyla ilgili olması lazım.. veritabanı tablolarınızda utf ayarlarınızı latin yada türkçe olarak değiştirin..
hepsi utf8 turkish...

ben daima veritabanında utf8_general_ci sayfaların kodlamasında ise utf8 without bom kullanırım hiç karakter sorunu oluşmaz. süper ikili :+1:

Bo konuda acemiyim.siz yazmadan veritabanındaki utf8 turkish i general olarak değiştirmek geldi.ama daha elim değmedi.sayfalarda utf8 turkish...

Arkadaşlar veritabanını utf8 general ci olarak değiştirdim. Eklediğim içeriklerde türkçe karakterleri kabul etmiyor.Aynı işaret düzelmiyor.Sayfa kodlamasında mı sıkıntı var o zaman?

Arkadaşlar veritabanını sildim tekrardan yaptım.veritabanı ve sayfa kodlamaları utf8 turkish ci.ama yinede türkçe karakterler sıkıntı veriyor.o işarette geçmiyor...

Notepad++ da dediğiniz gibi değiştirdim.O işaret kalktı.Fakat şimdi de veritabanına kaydettiğim bilgilerdeki türkçe karakterler sorunu var.Veritabanı ile alakalı diye düşünüyorum.Veritabanında herşey utf8_turkish_ci.

içerik kelimesi İçerik olarak çıkıyor...

Hatanın benden kaynaklandığımı tahmin ediyordum.Arkadaşlar sorunu çözdüm.
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9" /> kaldırdım sorun çözüldü.ilginiz için teşekkür ederim.

Geri