Php Web Site Mobil Hızlandırma

Kodla Büyü

mehmetaltin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Google dan normal site ve mobil hızlandırmak istiyorum.Resim sıkıştırma programi önerileriniz nedir?CSS ve JavaScript sıkıştırma ve sitenin altına taşıma nasıl yapılır.En iyi gzip ve cache nasil olmalıdır.Fikirlerinizi paylaşirsaniz sevinirim...

Anladığım kadarıyla hızı PageSpeed Insights ile ölçüyorsunuz. Eğer öyle ise hız testi yaptıktan sonra Google sizler için sıkıştırılması mümkün kaynakları optimize ediyor. Test sayfasının alt tarafına bakarsanız 'Bu sayfa için, optimize edilmiş resim, JavaScript ve CSS kaynaklarını indir.' diye bir satır göreceksiniz. Oradan optimize edilmiş kaynakları indirebilirsiniz.

Oradan hocam denedim sadece bir css dosyasını düzenledi,javascript dosyalarını düzenlemedi.Ayrıca MANİFEST dosyası nedir nasıl kullanılır bilmiyorum...

Oradan hocam denedim sadece bir css dosyasını düzenledi,javascript dosyalarını düzenlemedi.Ayrıca MANİFEST dosyası nedir nasıl kullanılır bilmiyorum...
Eğer öyle ise kaynakların optimize edilmesine gerek yok demektir. MANIFEST dosyası uygulama ayarlarının tutulduğu dosyalardır. GZIP sıkıştırma özelliği bir çok sunucuda oluyor. Aktifleştirilebilir. Veya .htaccess dosyasında bazı komutlar eklenebilir. Örnek komutları buraya upload ediyorum. Belki işinize yarayabilir. GZIP ve CACHE için .htaccess komutları. Ama her sunucuda çalışmayabilir. Bununla beraber sunucu kaynaklarının artırılması da düşünülebilir.

Ekli dosyalar

• htaccess-gzip-cache.txt.zip
    1.1 KB · Görüntüleme: 25
Oluşturmayı önleyen JavaScript ve CSS kodlarını ekranın üst kısmındaki içerikten kaldırın . uyarısının çözümü nasil arkadaşlar...

Geri