php öğrenmek istiyorum

Kodla Büyü

canoz06

Site Gezgini
arkadaşlar web sitesi için veri tabanı öğrenmek istiyorum
php öğrenmeyi düşünüyorum ama hiç bir başlangıcım yok
bilinen güzel kaynaklar varmı
veya başlangıç için başka fikri olan varmı php şart değil

Hakkı Öcal ile başla harika öğretiyor. bir kaç yıl önce (7-8 yıl oldu) bilgisayar dergileri küçük kitaplar veriyordu aldım. Şimdilerde e-kitap olarak bulabilirsin. Özellikle http://www.gezginler.net te ararsan daha çabuk bulursun.
daha sonra zaten kendi kaynaklarını kendin bulabilirsin.
"Merhaba Dünya!" yazdırdıktan sonra gerisi kolay. :)

hocamın da dediği gibi Hakkı Öcal ile başladım bende...
sonrasında ceviz.net ve saltokunur.net arşivlerinin altını üstüne getir...Ayrıca PHP MANUAL TR diye bir php yardım dosyası var nette bul onu...Çok işine yarayacak...Ama herşeyden önemlisi pc ne sunucu kurulumunu ve ayarlarını iyi öğren...Ben php ve mysql dosyalarını çalıştırmak için phptriad paketini kullanıyorum.Hazır birçok paketi içinde barındıran XAMP WAMP gibi sunuculardan ya da editörlerinden uzak dur..
Çok hata yapacaksın emin ol :) Ama ne kadar çok hata yaparsan ; bu işi o kadar çok kaparsın...

Hocam chip dergisinin verdiği görsel eğitim seti vardı. Forumda da verilmişti.

hocam gerçekten öğrenmek istiyorsan turkekip.com adresinden görsel dersler cd si var . şiddetle öneririm en basitten başlayarak çok güzel bir anlatımı var hiç bilmeyen birisi bile dersleri bitirince portal bile yazabilir. incele derim

efecan76' Alıntı:
hocam gerçekten öğrenmek istiyorsan turkekip.com adresinden görsel dersler cd si var . şiddetle öneririm en basitten başlayarak çok güzel bir anlatımı var hiç bilmeyen birisi bile dersleri bitirince portal bile yazabilir. incele derim
..
tüm derslere SELAMUN ALEYKÜM diye başlaması ve adamın öksürük sesinin bile hoparlörden çıkması pek profesyonelce değil ama set gerçekten güzel.

Geri