PHP-MYSQL-JQUERY-IYS Destekli Okul Temam v2.0 Harika Oldu

Kodla Büyü

xorcistforyou

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sonunda hazırlamış olduğum yönetim paneli ve site son halini aldı. Ortaya gerçekten çok kullanışlı bir yapı ortaya çıktı. Bunu kullanmaya başladıkça ve önceki versiyonlarla karşılaştırdıkça anlıyacaksınız.
Bu haliyle bu projemi sonlandırmış oluyorum. Artık değişik PHP framework yapıları ile karşınıza yeni projelerle çıkabilirim.

Bu projeyi tüm özellikleriyle baştan sona kendim tasarlayıp ortaya çıkardım. En büyük yardımı nette bulunan dersler ve kendi tecrübelerimden aldım.

NELER DEĞİŞTİ ?

1. KURULUM DESTEĞİ
Joomla ve Wordpress'te bulunan kurulum özelliğine benzer destek ekledim.

2. AJAX DESTEĞİ
3. TEMA DEĞİŞTİRME
Yeni bir tema tasarlayıp sistemde 2 tema kullanabilme özelliği ekledim. Bu sayede yönetim panelinden istediğiniz temayı kullanabileceksiniz joomla ve wordpress gibi.
4. RESİM YÜKLEME
5. RESİM GALERİSİ
6. OKUL RESİM GALERİSİ OLUŞTURMA
7. KULLANICI YÖNETİMİ
Farklı seviyelerde kullanıcı ekleme desteği ekledim.

VE DİĞER BİRÇOK ÖZELLİK EKLENDİ...

Ayrınlar ve Önizleme İçin --> BURAYA TIKLAYINIZ

NOT : Kullandıkça ortaya çıkacak olan hataları buradan paylaşmayı unutmayınız..
Kod:
Şifre : fatihets

Ekli dosyalar

• anatanitim.jpg
    anatanitim.jpg
    38.7 KB · Görüntüleme: 7,149
  • yönetici-menu.png
    yönetici-menu.png
    4 KB · Görüntüleme: 7,147
  • yazar-menu.png
    yazar-menu.png
    3 KB · Görüntüleme: 7,146
  • yukleme-ekrani-1.jpg
    yukleme-ekrani-1.jpg
    21.4 KB · Görüntüleme: 7,147
  • yukleme-ekrani-4.jpg
    yukleme-ekrani-4.jpg
    16.6 KB · Görüntüleme: 7,146
  • site_dosyalari.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 2,480
hocam tebrik ederim. gerçekten çok güzel bi çalışma çıkmış ortaya. yönetim paneli çok kullanışlı olmuş. :+1:

hocam emeginize saglık, çalışmalarınızı açık bir şekilde paylaştıgınız için teşekkür ederiz.
iyi çalışmalar

Hocam gerçekten elinize sağlık benim gibi weble yeni yeni boğuşmaya başlayan birisi için harika bir çalışma olmuş. Paylaşım için teşekkürler

safran78' Alıntı:
hocam çok teşekkürler kurulum işlemini yukleme klasöründenmi yapıyoruz

Ewet hocam o klasörü kullanıyoruz.

Örn:
Kod:
http://localhost/yukleme

http://localhost/altklasor/yukleme

Güle güle kullanın.. Çıkacak hataları burada belirtmeyi unutmayınız... Kullanım esnasında karşılacağınız zorluklarda yardımcı olurum...

Hocam tebrikler ve teşekkürler. Bundan sonra yapacağınız farklı projeler de eminim bu gibi güzel olacaktır.

Eyvallah hocam.. Güle güle kullanın.. Kullanım esnasında oluşacak hataları yazmayı unutmayın..

NOT: Eklediğim yeni özelliklerin çoğunu IE7'de test edemedim CSS'den kayaklanan görsel bozukluklar oluşabilir. Şu an elimin altında IE7 yok. Sizler IE7.css dosyasını kullnarak oluşan bug'ları düzenleyebilirsiniz "yönetici/css" klasçrü içinden...

Hocam tebrikler. Çalışmalarınızı takip ediyorum çok başırılılar. Çok emeğiniz geçiyor bizlere.

En kısa zamanda önce localde, ardından bir hostta deneyeceğim projenizi. Herhangi bir problemle karşılşırsam, problemi bu başlığa yazacağım.

Tekrar teşekkürler. İyi çalışmalar.

güle güle kullanın arkadaşlar...

Yalnız çözemediğim ilginç bir durum söz konusu bu projede :

Local'de bu proje Firefox'ta sorunsuz çalışırken, host'a yüklediğinizde "tahminimce script çakışması meydana geliyor." Firefox'ta fare tıklamasını kabul etmiyor sadece klavye tuşları ile sayfa içinde gezinebiliyorsunuz. Kendi bilgisayarımda böyle bir sorunla karşılaştım.

Onun haricinde IE'de sorunsuz çalışıyor...

hocam öncelikle çalışma için tebrik ederim. Ben win 7 ve apache 2.2.3 kullanıyorum yüklemede hata kodları alıyorum aldığım bütün hatalar bağlantı satırlarında. yardımcı olursanız sevinirim.

ekledim hocam, yardımınız için şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• hata2.jpg
    hata2.jpg
    93.2 KB · Görüntüleme: 1,949
  • hata.jpg
    hata.jpg
    47.3 KB · Görüntüleme: 1,949
root kullanıcın için şifre tanımlaması yapılmış. Senin o girilrn şifreyi gerekli tanımlamaları yaptığın yerde yazmalısın..

yani 1.adımda veritababnı ,sunucu,kullanıcı,şifre tanımlamaları yaptığın yerde..

Hocam dediğiniz gibi 1. adımda tüm istenilen verileri giriyorum bilgileri gönder dediğimde üst resimdeki admin-2.php satır 51 de hata veriyor.
konfig.inc.php içerisine kaydedip 2. adıma geçip denediğimde ise alttaki resimdeki gibi konfig.inc.php satır 7 de hata veriyor.

1.mysql gir.
2. yetkililer bölümünden şifresiz bir kullanıcı oluştur..
3. yeni oluşturduğun kullanıcı bilgilerine göre bağlantı yap.
--------------------------------------
yada
SET PASSWORD FOR 'root'@'localhost' = PASSWORD('yenisifre');
mysql de kullanarak root için yeni şifre belirle ve yeniden bağlan...

kurulum yaptım fakat son adımda yönetici kullanıcı ve şifresini göstermiyor onun için giriş yapamıyorum. nerde hata yapıyorum.

kurulum yaparken son adıma kadar geliyorum fakat yönetici k.a ve şifresini vermiyor. resim ekledim yardımcı olabilrisen sevinirim.

serkancuneyt' Alıntı:
kurulum yaparken son adıma kadar geliyorum fakat yönetici k.a ve şifresini vermiyor. resim ekledim yardımcı olabilrisen sevinirim.

Aynı sorun bendede oluyordu. Tabloları oluştur kısmında 11 sorgu oluştururken hata veriyordur sendede büyük ihtimal. 11. satırda kullanıcı adı ve sifre nin veritabanına kayıt edildiği satır. veritabanına kullanıcı adı ve sifre kayıt edilemediği için son adımda göstermiyor. sorguyu değiştirerek düzelttim.
Yükleme klasörünün içinde tablo-sql.php dosyasını aç. 160. satırı
INSERT INTO yonetici(kadi, k_ad_soyad,sifre,k_turu) values ('yönetici','Fatih Etsiz','$sfr','yönetici') şeklinde değiştirince sorun çözüldü.

tabi bende hala bazı hatalar var. sifreyi kopyala yoksa unutursan veritabanından bulamazsın :)

hocam tşk ederim. şimdide k.a ve şifreyi veriyor fakat giriş yapmaya çalıştığımda

PHP Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul5\yonetici\index.php:12) in D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul5\yonetici\index.php on line 36 PHP Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul5\yonetici\index.php:12) in D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul5\yonetici\index.php on line 36 PHP Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul5\yonetici\index.php:12) in D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul5\yonetici\index.php on line 49

şeklinde bir hata veriyor.

1. "yonetici/index.php" sayfasını açın..
2. sayfanın başına "ob_start()" ve sayfanın sonuna "ob_end_flush()" kodlarını ekleyip bir deneyin..
---------------
Kullanınlan server programına göre göre bu tarz aksaklıklar oluşabiliyor..

yine olmadı hocam:(

yönetici sayfasında k.a şifre girince hata vermiyor sayfa görüntülenemiyor diyor. siteyi normal açmaya çalıştığımda ise

PHP Notice: Trying to get property of non-object in D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul2\index.php on line 8 PHP Notice: Trying to get property of non-object in D:\Websites\serkancuneyt.com\www\okul2\index.php on line 11

bu şekilde bir hata veriyor.

Nasıl bir server programı kullanıyorsun tüm "header" kodlarına hata verıyor.. Normalde sıkıntısız çalışıyor program..

Geri