Photoshop'ta davetiye yapıyorum. Şu kısma yardım eder misini

Kodla Büyü

halk

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar aşağıdaki kalıba uygun bir davetiye yapıyorum. Kağıdın mantıksal olarak ikiye bölünmüş olduğu bir şablon bulamadım. O yüzden şablonu da kendim yapmaya karar verdim. Arkaplan, fon, renkler, yazı tipleri falan tamam. Yalnız yatay bir beyaz çizgi çizip alt ve üst kısmını nasıl farklı renklendireceğim. Görüşlerinizi bekliyorum.

Örnek kalıp şu:
http://188.138.40.99/~yenikent/1.png

Çizgiyi çizdikten sonra magic wand aracıyla önce üst kısmı seçer seçime renk verirsiniz, sonra alt kısmı seçer alt kısma renk verirsiniz.

boteakif' Alıntı:
Çizgiyi çizdikten sonra magic wand aracıyla önce üst kısmı seçer seçime renk verirsiniz, sonra alt kısmı seçer alt kısma renk verirsiniz.

Çizgiyi düzgün çizermiyorum. Elim titriyor. :D

halk' Alıntı:
boteakif' Alıntı:

Çizgiyi düzgün çizermiyorum. Elim titriyor. :D

kalem aracıyla bir noktaya tıklayın sonra shifte basılı tutarak başka bir noktaya tıklayın iki nokta arası düz çizgi olur :+1:

Pen tool var hocam oradan çizersiniz. Eğer düz çizgi yapmak isterseniz de shifte basılı tutarken çekersiniz o düz veya dik çizmenize yardımcı olur.

bu şekilde mi diyonuz hocam....

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    216.1 KB · Görüntüleme: 1,254
Hocam düz çizgi çizermiyorum değil, düzgün çizgi çizemiyorum. Örnek resimde resmin alt ve üstünü ayıran kıvrımlı beyaz bir çizgi var ya işte onu düzgün çizemiyorum.

Geri