Photoshop seçili alana resim yerleştirme yardım!

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar photoshopa baya bir uzak kalmışım logo tasarlarken bir şeyi yapamadım nasıl yapılacağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Ekteki rar içindeki psd dosyasında sadece yeşil olan kısımlara bir resim yerleştirmek istiyorum nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• logo4.rar
    53.3 KB · Görüntüleme: 80
Maskeleme ile yapmanız gerekiyor.
Resmi yeni bir katman olarak çalışmanıza alın. Resme maske ekleyin.
Yeşil yerleri seçin, resmin maskesini seçip, seçili alanı beyaza boyayın, geri kalan kısmın siyaha boyanmasını sağlayın.
Daha kolay bir yöntem için clipping mask tekniğini araştırın.

fernandito' Alıntı:
Arkadaşlar photoshopa baya bir uzak kalmışım logo tasarlarken bir şeyi yapamadım nasıl yapılacağı konusunda yardımınıza ihtiyacım var. Ekteki rar içindeki psd dosyasında sadece yeşil olan kısımlara bir resim yerleştirmek istiyorum nasıl yapılacağını anlatabilir misiniz?

@yakuphan hocamın dediği gibi maskelemeyle yaparsınız hocam. Yeşil yerlerde gözükmesini istediğiniz resmi sürükleyip uygun yere yerleştirin,ardından resmin olduğu katmana maske ekleyin.Resimin bu noktada tamamı gözükecektir. Resime eklediğiniz maske üzerine çift tıklayın properties penceresi açılacaktır oradan invert seçeneğini seçin,maskenin içi siyahla dolacaktır.Bundan sonra yapacağınız iş renk paletini siyah beyaz yapıp beyaz renk fırçayla görünmesini istediğiniz yerleri boyamak olacak.Fırçanın saydamlığını ve büyüklüğünü dilediğiniz şekilde ayarlayıp istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Hangi resmi yerleştirmek istiyosanız tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

Geri