Photoshop CC 2017 (karıştırma seçenekleri)

Kodla Büyü

muratsarman

Site Gezgini
cc 2017 de katman üzerinde sağ tık yaptığımızda karıştırma seçenekleri açılır. Orada bulunan başlıkların sağında +sembolü var tıklayınca aynı özellik kopyalanıyor. Bunun mantığı-kullanım alanları nelerdir?

Diğer katmanlara aynı özelliği eklemek içindir. Örneğin kenar kalınlığı,gölge...gibi

hasari' Alıntı:
Diğer katmanlara aynı özelliği eklemek içindir. Örneğin kenar kalınlığı,gölge...gibi

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    234.2 KB · Görüntüleme: 855
yanlız benım ki de cc sürüm ole bişey çıkmadı bayadır güncellemedim ondan mı aceba

tahmin edicem belkıde farklıdır .. aynı efektı bi kaç kez eklemek isteyenler için kısayol tarz bişey filan olabilir

bendeki sürümü güncelliyorum bakalım gelecek mi bana

Ekli dosyalar

• cc.PNG
    cc.PNG
    61.1 KB · Görüntüleme: 727
farklı versiyonlarla daha farklı tasarımlar yaratmak için yapmışlar... tek katman yerine çok katman sunmuşlar

Ben de CC kullanıyorum. Değişikliği ben de farkettim, farklı özelliklerde aynı efekti kullanmak için sanırım. Mesela bir yazıya kontur verdiniz 1 px kalınlığında kırmızı bir tane, ama bir tane daha vermek istiyorsunuz? O da 3 px kalınlığında ve sarı olacak diyelim. Önceden bunu yapmak mümkün değildi bu kısımdan artık buna imkan sağlanıyor.

Ekli dosyalar

• ift Kontur.png
    ift Kontur.png
    206.7 KB · Görüntüleme: 694
boteakif' Alıntı:
Ben de CC kullanıyorum. Değişikliği ben de farkettim, farklı özelliklerde aynı efekti kullanmak için sanırım. Mesela bir yazıya kontur verdiniz 1 px kalınlığında kırmızı bir tane, ama bir tane daha vermek istiyorsunuz? O da 3 px kalınlığında ve sarı olacak diyelim. Önceden bunu yapmak mümkün değildi bu kısımdan artık buna imkan sağlanıyor.
Evet bu mantıklı. :)

boteakif' Alıntı:

teşekkür ederim

Geri