Peugot 301 & Citroen Celysee yi nasıl bilirsiniz?

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Selamün aleyküm arkadaşlar. bir süredir araba bakıyorum. Peugot 301 & Citroen Celysee dikkatimi çekti.
ancak yol tutuşuyla ilgili şikayetler forumlarda. 1.2 benzinli modelinin çekişi iyi mi? tüple uyumlu mu acaba?
genelde tüp takılmamış benzinli olarak km de ne kadar yakıyor? bilen kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

buyey' Alıntı:
Selamün aleyküm arkadaşlar. bir süredir araba bakıyorum. Peugot 301 & Citroen Celysee dikkatimi çekti.
ancak yol tutuşuyla ilgili şikayetler forumlarda. 1.2 benzinli modelinin çekişi iyi mi? tüple uyumlu mu acaba?
genelde tüp takılmamış benzinli olarak km de ne kadar yakıyor? bilen kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?
yardımcı olabilirim

wepster' Alıntı:
buyey' Alıntı:
yardımcı olabilirim
hocam benim aklımdaki de 1.6 hdi bütçemi biraz aşıyor ama. yol tutuşu nasıl hocam? 100 ü geçince ve rüzgarlı havalarda araba sallanıyor diyorlar? araç konforlu mu?

hdi motor cimri bir motor. exclusive paketi kullanıyorum 16 jant , 4 cam otomatik dijital klima , hız sabitleme, hız sınırlama , 4 hava yastığı isofix park sensoru var. ayrıca aux girişi ve bluetooth var. Yol tutus sınıfına göre iyi bagaj 505 litre. 50 litre mazotla adana istanbul gittim hocam. genelde filolar kullanıyor hocam . f/ p açısından iyi ikinci eli alman aracı gibi değil . Ben de köye gidiyorum 20 km her gun okul için memnunum. tabi bi i30 golf veya astra değil . b sınıfı sedan bir araç olduğunu bilerek alınca memnun kalırsınız.

wepster' Alıntı:
hdi motor cimri bir motor. exclusive paketi kullanıyorum 16 jant , 4 cam otomatik dijital klima , hız sabitleme, hız sınırlama , 4 hava yastığı isofix park sensoru var. ayrıca aux girişi ve bluetooth var. Yol tutus sınıfına göre iyi bagaj 505 litre. 50 litre mazotla adana istanbul gittim hocam. genelde filolar kullanıyor hocam . f/ p açısından iyi ikinci eli alman aracı gibi değil . Ben de köye gidiyorum 20 km her gun okul için memnunum. tabi bi i30 golf veya astra değil . b sınıfı sedan bir araç olduğunu bilerek alınca memnun kalırsınız.

1.2 benzinli olanları nasıl yakıyor hocam? birde kullandığınız diğer araçlar varsa onunla konforunu kıyaslar mısınız? megane 2, focus gibi. alacağım aracı 2-3 sene kullanmayı düşünüyorum Allah izin verirse

1.2 yi kullanmadım ama atmosferik olduğu için tüpe uyumludur. 1.6 115 hp astram vardi, tüp sıkıntısı verdi artık lpg li araç kullanmayi düşünmüyorum. focus daha ıyidir elysee den ama megane la çok bariz bir farkı yok fransız sonuçta. bütçeniz ne kadar tabi ona bakmak lazim. kaç km yapacaksınız bunlar önemli.

hocam ben 3 yıl 1.6 hdı kullandım.alabileceksen dizelini al.
1.2 benzinliden uzak dur bence.kullanılan malzeme bile aynı değil.istersen citroen bayisine gidip benzinlinin de dizelinde kaputunu elle bi kontrol et farkı çok net anlayacaksın.
benim için o arabanın tek dezavantajı bagajı çok büyük olduğu için virajlarda çok iyi değil.ama onun dışında arka koltuk diz mesafesi bagaj kapasitesi filan çok iyi.

çarpışma testinden 3 yıldız alabilmiş...görüntüsü de pek hitap etmiyor bana...bence fiat egea bi gömlek üsttedir..LPG ile falan da uyumlu deniyor...

taha6565' Alıntı:
1.2 benzinliden uzak dur bence.kullanılan malzeme bile aynı değil.istersen citroen bayisine gidip benzinlinin de dizelinde kaputunu elle bi kontrol et farkı çok net anlayacaksın.
benim için o arabanın tek dezavantajı bagajı çok büyük olduğu için virajlarda çok iyi değil.ama onun dışında arka koltuk diz mesafesi bagaj kapasitesi filan çok iyi.

cevap veren herkese teşekkür ediyorum. hocam bende 1.6 hdi düşünüyorum (tabi başka temiz arabalarada balıyorum)
virajlarda savurma hız kaçken oluyor? mesela babamda kango var 100 km yi geçince güven vermiyor

buyey' Alıntı:
taha6565' Alıntı:

cevap veren herkese teşekkür ediyorum. hocam bende 1.6 hdi düşünüyorum (tabi başka temiz arabalarada balıyorum)
virajlarda savurma hız kaçken oluyor? mesela babamda kango var 100 km yi geçince güven vermiyor
arac espli virajlarda sorun olmuyor ayrıca 16 jant . hız sınırları ıcersınde surmenızı tavsıye ederim. uzun yolda 130 dan sonra tutus azalıyor.

wepster' Alıntı:
buyey' Alıntı:
taha6565' Alıntı:

arac espli virajlarda sorun olmuyor ayrıca 16 jant . hız sınırları ıcersınde surmenızı tavsıye ederim. uzun yolda 130 dan sonra tutus azalıyor.
wepster hocam size özellikle teşekkür ederim Allah razi olsun. 2013 model 301 va 85.000 km de hatasız diyor ne kadar eder hocam? birde toyota coralla var ama adamla konuşamadım daha

buyey' Alıntı:
wepster' Alıntı:
buyey' Alıntı:
taha6565' Alıntı:

wepster hocam size özellikle teşekkür ederim Allah razi olsun. 2013 model 301 va 85.000 km de hatasız diyor ne kadar eder hocam? birde toyota coralla var ama adamla konuşamadım daha
Dizelse 38-40 arasi ister. benzinli ise 5 bin tl düşün. tabi boya kaza durumu isi değiştirir. illere göre de fark ediyor. istanbul daha ucuza gidiyor mesela. birde üç versiyonu var aracın doluluğuna da bagli olay. corolla hasarsız boyasız ise o daha ıyidir japon sonucta.

wepster' Alıntı:
buyey' Alıntı:
wepster' Alıntı:
buyey' Alıntı:
taha6565' Alıntı:

Dizelse 38-40 arasi ister. benzinli ise 5 bin tl düşün. tabi boya kaza durumu isi değiştirir. illere göre de fark ediyor. istanbul daha ucuza gidiyor mesela. birde üç versiyonu var aracın doluluğuna da bagli olay. corolla hasarsız boyasız ise o daha ıyidir japon sonucta.
rica ederim hocam ne demek.

Hocam iki aracı da araştırdım şimdi. Yıl olmuş kaç halen daha yeni modellerinde bile yokuş kalkış desteği yok. Bu özelliklere o kadar para verene kadar git Egea al daha iyi hem daha özellikli hem de daha uyguna getirmiş olursun.

Hocam ben egea aldım. Git bir incele pişman olmazsın. Bende fiat ön yargısı ile gittim ama kullandıkça görüyorum hiç de öyle değil.

Bayanlar Baylar Merdivenden kayanlar

1. 301 ve c elyysee 3. dünya ülkeleri için üretilen araçlar.
2. Bu arabaların rakibi lineadır. Ve linea bu arabalardan kat kat daha iyidir.
3. Egea ile karşılaştırmaya gerek yok,
4. Avrupada satışı olmayan bir araba almak ne kadar mantılır ?
5. Bence egea almalısın.
6. Bunları yazarken 308 kullanıcısı olduğumu hatırlatmak istedim.

egea bütçemi aşıyor hocam ilk aracım olacak herkes farklı şeyler söylüyor bakalım İnşallah hayırlı bir karar veririz. teşekkür ederim yardımlarınız için

buyey' Alıntı:
egea bütçemi aşıyor hocam ilk aracım olacak herkes farklı şeyler söylüyor bakalım İnşallah hayırlı bir karar veririz. teşekkür ederim yardımlarınız için
Bütce ne kadar ?
Arabadan beklentiniz nedir? Hangi amaç için kullancaksınız ?

Bunları bilebilirsek daha isabetli yorumlar yapabiliriz.

bütçe sağdan soldan ekleyeceklerimle 38-39 bin hocam elimde 31 bin var. sedan yada geniş bagajlı olmalı kayseride servisi olan yakıtı ekonomik 2-3 yıl binebileceğim araç arıyorum

hocam c elysee ve peugeot 301 tamamen şirketler ve rent a car lar için üretilmiş araçlardır.yani yakıtı çok az bagajıda çok büyük.eğer gerçekten orta halli bir araba arıyorsanız tamda alınacak araçtır.tabi konfor istiyorsanız o ayrı.. 1.6 dizel in motoru c4 le aynı.ayrıca ilk üretildiğinde hatırlarsanız 4 milyon km test edilmişti.bunları göz önünde bulundurup alın bence.ayrıca performans olarakta çok güçlü.

buyey' Alıntı:
taha6565' Alıntı:

hocam o arabayla 160 yaptım,araba o kadar hızlı gittiğini hissettirmiyor bile.ama virajlarda araba hafif olduğu için ve bagaj kısmı çok büyük olduğu için çokta hız yapma millet 100 le giriyorsa viraja sen 70-80 le gir yeter.

ha bu arada bende artık c elysee kullancısı değilim.ford fiesta binicisiyim artık ama vallahi yakıt tüketimi olarak c elyse yi arıyorum.full depoyla şehiriçi 650 km yol yaptım.

ha bu arada bende artık c elysee kullancısı değilim.ford fiesta binicisiyim artık ama vallahi yakıt tüketimi olarak c elyse yi arıyorum.full depoyla şehiriçi 650 km yol yaptım.

arkadaşlar 2006 model megane 2 dinamik 1.6 tüplü 130.000 km de bir araç aldım. dün peugot 301 alıyordum adam satmaktan vazgeçmiş. hayırlısı böyleymiş. megane nın tasarımı hoşuma gidiyordu zaten. cevap veren yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum :+1:

buyey' Alıntı:
arkadaşlar 2006 model megane 2 dinamik 1.6 tüplü 130.000 km de bir araç aldım. dün peugot 301 alıyordum adam satmaktan vazgeçmiş. hayırlısı böyleymiş. megane nın tasarımı hoşuma gidiyordu zaten. cevap veren yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum :+1:
hayırlı olsun kaça aldınız acaba

Geri