peugeot 208 1.2vti

Kodla Büyü

impetus23

Seçkin Üye
Seçkin Üye
aracı inceleyen oldumu acaba? sizce nasıl arkadaşlar? en mantıklı yorumları yine bbnetten bekliyorum:)

Araç yeni çıktı hocam henüz kimse test edememiştir az daha beklerseniz yorumlayan olacaktır. :)

peugeot 208 1.2 araçla test sürüşü geçekleştirdim. arabanın tasarımı hoş. yol tutuşu da güzel
yakıt tüketimide iyi, tabi eğer şehir içi kullanacaksan. ama 1.2 uzun yol için uygun olmaz diye düşünüyorum.
ayrıca 1.2 benzinli şu an hiçbir bayide yok. en az 1 ay gelmezmiş

1.2 performansını merak ediyorum hakkaten (dediğiniz gibi uzun yolda can sıkar mı?), bi de yakıt tüketimi herhalde sitesinde yazıldıgı gibi ş.içi 5.5lt dir, ama kuşkulanmıyor degilim:)

araç almayı düşünüyorum da, sabırsızlıgım bu yüzden hasari hocam:)

benim test ettiğim araç yaklaşık 850 km yol katetmiş,
hep şehir içi kullanıyolar muhtemelen ortalama tüketimi 6.7 lt idi.
ama araçta kendini rahat hissediyorsun.

impetus23' Alıntı:
1.2 performansını merak ediyorum hakkaten (dediğiniz gibi uzun yolda can sıkar mı?), bi de yakıt tüketimi herhalde sitesinde yazıldıgı gibi ş.içi 5.5lt dir, ama kuşkulanmıyor degilim:)

araç almayı düşünüyorum da, sabırsızlıgım bu yüzden hasari hocam:)
Hocam 1.2 motor 82 beygir diyor. Bu araç çok düşük yakıt tüketimine sahip olur bende 207 vardı 1.4 motor 90 beygir yakıt tüketimi gerçekten çok düşüktü.

Uzun yolda 120 geçmiyorsan senin için yeterlidir. Eğer bu hız seni kesmiyorsa daha yüksek motorlu araçlara bakacaksın. Tabi son zamlardan buna cesaret edebilirsen. Senin için yeterliyse bence yüksek motor alayım deme şehir içinde bu araçlar son derece kullanışlı oluyor. Uzun yolda hız ve konfor seni tatmin etmeyebilir.

valla aile arabası var 307 1.6hdi, tabi ondan inip 1.2 arabaya binersek biraz farklı hissederiz :) ama zaten yılda bir kez tatil amaçlı uzun yola çıkarsak çıkarız.. yuksek hızda da çok kullanmıyorum genelde ortalama 110, ikinci el epey bi bakındım, yok kafama yatan bi araç bulamadım, sıfıra karar verdim artık bakalım.. hayırlısı.. bi de 1.2 araçlarda en iyi degerler bunda gibi geldi, bilmiyorum artık çok düşününce insanın kafası çok karışıyor işte

bu arada survivor hocam sana da teşekkürler, aracı alacam gibi, fikrinizi almak istedim

bende almayı düşünüyordum hyundai i20, 208 , yeni punto, corsa arasında gidip geldim. 208'in 1.2 benzinli aracı olmadığı için alamadım.
sıfır opel astra classic hb 1.6 aldım.

survivor_0019' Alıntı:
bende almayı düşünüyordum hyundai i20, 208 , yeni punto, corsa arasında gidip geldim. 208'in 1.2 benzinli aracı olmadığı için alamadım.
sıfır opel astra classic hb 1.6 aldım.
Hayırlı olsun hocam, kaça aldınız?

Aynı değerdeki diğer araçlarla bu markanın kasko primlerini kıyaslarsanız durum anlaşılır. Her zaman peugeot markasının kasko primleri fazladır. Bilmem ki niye?

mkenan' Alıntı:
Aynı değerdeki diğer araçlarla bu markanın kasko primlerini kıyaslarsanız durum anlaşılır. Her zaman peugeot markasının kasko primleri fazladır. Bilmem ki niye?
Nicolas Sarkozy kaynaklı olabilir. :lol:

Bunun bir yerlerde listesi var mı hocam bakalım?

Geri