PES 2011 VS FIFA 2011

Kodla Büyü

PES 2011 VS FIFA 2011

• PES 2011

Oy: 18 78.3%
  • FIFA 2011

Oy: 5 21.7%

• Kullanılan toplam oy
    23

papakaa

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Her sene pes mi yoksa fifamı diye tartışılır. hazır yeni versyonları çıkacakken(bir kaç ay sonra) fikrinizi almak isterim. size göre pes 2011 mi yoksa fifa 2011 mi.
genelde oyun sitelerinde herkes fifa seri üzerine yorum yapar. hatta satış rakamlarıda fifanın önde olduğu yönünde. ama ben ne bilgisayarda nede ps cafelerde fifa oynayan bir allahın kulu görmedim(belki benim ufkum fazla geniş değildir :p :mrgreen: )

bu oyunların tutkunu olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Hocam pes 2011 inan bu kadar harika olamaz bir oyun

Eskiden beri pes oynarım gittikçe güzelleşiyor. Gol atmak zor, çalım zor, her şey zor. Ama oyun harika ve oyunda bulduğum bir şeyi paylaşmak isterim. Ne messi, ne ronaldo hepsi hikaye arsenalde arshavin ben böyle bi oyuncu görmedim. Yılan gibi adam, tavsiye ediyorum

hocam bende pes3 (win 7) ten beri oynuyorum. tabi tek başıma değil hep arkadaşlarla beraber. ancak benim anlamadığım nette forumlarda oyun siteleride inanılmaz bir fifa tutkunluğu var. oyun karşılaştırmalarında hep fifa önde çıkıyor. ona inat fifa kurdum arkadaşlarımla oynadık ama hiç keyif alamadık.

bu arada bağlı çalımlar biraz zor olmuş hocam kullanabiliyormusunuz.

Fifa acemi işi bas pasa atsın vu topa gitsin öyle bir sistem.

Bağlı çalımları kullanıyorum. Aynı hareketin sağlı sollu olması ile beraber 2 bağlı çalım kullanıyorum. Biri bu çaprazdan içe sektirme heralde diğeri zidane ın üzerine basıp döndüğü çalım. Bu hareketi robbenle yapmanı tavsiye ederim hayatımda bu kadar kolay çalım atmamıştım müthiş dönüo diğerlerinde farklı bir şekilde ama sağa doğru döneceksin tabi

hocam ben bilgisayarımdan dolayı uzun süredir pes6 oynuyordum 2 ay önce yeniledim ve kısa bir süredir pes 11 oynuyorum. biraz çalımlar garip geldi, herkese de her hareket yaptırılamıyor sanırım. alışamadım tam olarak ama deneyeceğim.

bana fifa basit bir oyun pes ise futbol simülasyonu gibi geliyor.

pes 11 daha çok seviyorum. Fifayı hiç sevemedim. Oynamak istedim denedim hiç sarmadı beni.Fifada sevdiğim en güzzel yanı avantaja bırakması. Keşke pestede olsa.

hocam 2010 tercihim pes2010 du fifaya göre daha güzel ve menüleri daha hızlıydı.fifa2010 menüleri ise kasıntı bişeydi. fakat 2011 sürümlerinde fifa2011 bence daha oynanabilir. pes2010 oynadığım için pes2011 kurmuştum biraz oynadım zevk alamadım.

Fifa 2011 eski versiyonlar gibi bas pasa versin, çek şutu 90 lara gitsin değil daha güzel olmuş ben seviyoum özellikle kamera açısını arkaya alıp oynamak müthiş keyifli. sevmediğim tarafı gol yiyen taraf şamar oğlanına dönüyor futbolcular koşmuyor resmen. ama PES'in yeri ayrıdır tabi. arshavin deneseydiniz birde chr. ronaldo ve ibrahimovic ile topu ayağınızdan açtıktan sonra şut çekmeyi deneyin müthiş şutlar çekiyolar.

hocam dediğinize göre fifanın atmosferi baya geliştirilmiş. başka ne artıları var neden dünyada bu kadar tutuluyor acaba bizde mi sorun var?

arkadaşlar ben fifa 2011 yükledim fakat hep antrenman aşaması geliyor. başka seçenek çıkmıyor. oyun kültürüm zayıftır. acaba antrenmanları tamamlamak mı gerekiyor maç yapabilmek için?

alfa-turk' Alıntı:
arkadaşlar ben fifa 2011 yükledim fakat hep antrenman aşaması geliyor. başka seçenek çıkmıyor. oyun kültürüm zayıftır. acaba antrenmanları tamamlamak mı gerekiyor maç yapabilmek için?
joystick üzerinde bir tuş vardı start yada select birine bastığınızda başlıyor hocam ama klavyede hangi tuşa tekabül ediyor bilmiyorum.

muratti32' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
joystick üzerinde bir tuş vardı start yada select birine bastığınızda başlıyor hocam ama klavyede hangi tuşa tekabül ediyor bilmiyorum.
hocam diğer ayarlara da (tuş fonksiyonları, ses, ekran vs...) ulaşamıyorum. profil oluşturduktan sonra bir takım seçmemi istiyor seçince de o takımın reklerini taşıyan bir futbolcu ile şut çalışması yapabiliyorum. başkada bişey olmuyor.

alfa-turk' Alıntı:
muratti32' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
hocam diğer ayarlara da (tuş fonksiyonları, ses, ekran vs...) ulaşamıyorum. profil oluşturduktan sonra bir takım seçmemi istiyor seçince de o takımın reklerini taşıyan bir futbolcu ile şut çalışması yapabiliyorum. başkada bişey olmuyor.

hocam bende o kadar pro değilim. sadece maç yapıp çıkıyordum ana menüde ün üstte kick-off vardı ordan exhibiton match'i seçip devam ediyordum yamulmuyorsam böyleydi

fifa2011 daha iyi pes2011'de kendimle mücadele ediyorum ronaldo önü bomboş pique bile gelip arkadan yetişiyor adam kopup gidemiyor, pes2010 daha oynanılabilirdi 2011i beğenmedim ...

Çocukluğumuzun kahramanıydı Fifa. Fifa 98 ilk oynadığım oyundu bilgisayarda. Sonra o harika Fifa 99 çıktı. Maalesef 2000ve 2001 çok kötüydü Fifa'da. World Cup 2002 ile biraz işi düzeltselerde o seneden sonra bitti Fifa'nın işi. Pes'ler yayılmaya başladı.

Pes'i ilk oynadığımda "bu ne lan, bir halta benzemiyor demiştim" Nerden bileblirdim ki Fifa'yı defterrden silip Pes hayranı olacağımı.

Geri