Performansımız ölçülecekmiş

Kodla Büyü
başka forum olsa başka bir cevap yazardım ama burada ayıp olacak gibi. Hizmetliyle servis şoförleri de katılmazsa hatırım kalır valla.

• Beğen
Tepkiler: omd
Ben de kayserideyim.Buradan sesleniyorum.24 öğrencim var.Hiçbirisinin bilgisayarı yok.Evde yok.24 kişilik sınıfta annesi babası okuma yazma bilmeyenler tam 19 kişi nasıl olacak?Ben YL mezunuyum ilkokul ve okuma yazma bilmeyenler beni değerlendirecek.Kantinci ve servis şoförü de değerlendirmeye katılmalıdır.Hatta okul hizmetlisi de...

Sınava karşı değilim yapsınlar otururuz ders de çalışırız.Ama işi veliye öğrenciye bırakırsan araya intikam duygusu girer.Hatırlayın bir ara müdürler değerlendirildi.Geçen senelerde müdürler öğretmenine puan verdi.Yani şöyle

Öğretmen>>SSD
Veli>>>>5.25 lik disket
Öğrenci>>>700 mb cd
nasıl olacak:))

Bu eylem kararını ancak yönetici düzeyinde uygular kararı alan sendika...Buda çok sönük bir eylem olarak tarihin tozlu sayfalarına karışır.... Öğretmenlerin bu kararı OHAL şartları altında protesto etmeyi bırakın, yorum yapma bile lüksleri yok!!!

Öğretmenligi yatma olarak goren zihniyetten baska ne beklenir ki? Egitimin icine edenler sucu bizde degil, corba yaptigi sisteme bakmalari lazim

5C29BF07-EB13-4279-9429-63F3CD0A9F31.jpeg

Kayserideyim bu karara göre hareket edeceğim

Ben 19 senelik öğretmenim.Mdr.yrd daha 5 senelik sünepe.Bugün gelmiş öğleden sonra hocam şu an ne işliyorsunuz dedi oturdu koltuğuma.Hocam sen git arka sıraya otur dedim burası benim makamım.Sünepe sinirlendi gitti.Öğleden sonra makinesini 3 günlüğüne kapattım.Makinenin efendisi benim ben ne zaman istersem o zaman çalışacak.

ebs öğretmenlere tam puan verilmesi için birşey hazırlamış yani performans ölçme sistemini kabul etmiş oluyor

Ben 19 senelik öğretmenim.Mdr.yrd daha 5 senelik sünepe.Bugün gelmiş öğleden sonra hocam şu an ne işliyorsunuz dedi oturdu koltuğuma.Hocam sen git arka sıraya otur dedim burası benim makamım.Sünepe sinirlendi gitti.Öğleden sonra makinesini 3 günlüğüne kapattım.Makinenin efendisi benim ben ne zaman istersem o zaman çalışacak.
İşte benim tarzım!:):)

süpersin hocam :)

Bizim okul var görünüyor. Hadi bakalım hayırlısı :D

YL okurken de bilişim ağları ders ve projelerim 100 idi.Sunepe kalkmış benle dans ediyor

Hepten okullara kilit vursalar daha iyi. Nasılsa öğrenci ve veli bilinçliymiş. Her şeyi iyi yapıyormuş. Öğretmen kötüymüş. Ne gerek var o zaman eğitime. Sanki elimizde süper öğrenci ve veliler var da suçlu öğretmenler oluyor. Bir gecede teog ve ösym sistemi sil baştan değişiyorsa o ülkede eğitimden bahsedilemez. Yap boz tahtası nasılsa.

1. Okula gelmeyen, bilgisayar bilmeyen veli mi not verecek??? (Gülerim)
2. Sözlüden yazılıdan alamadığı nottan bizi sorumlu tutan öğrenci mi objektif not verecek (Olursa Ağlarım)
3. Her türlü isteğini yaptığımız müdür, bir işi atlarsan doğru not mu verecek. (Darılırım.)
4. Benimle kavga eden meslektaşım mı doğru not verecek (Yanarım)
5. Maddelere baktım. "Alan bilgisi yeterlidir" maddesi meslektaşlarıma konmuş. Herkes sınavla geçti vicdansızlar. (Öfkelenirim.)
6 Bunların toplamından elde adilen puana göre muamele görecen! (İnanırım)
7 Bu puanının objektif olacağına inanan vardır. (Şaşarım!)

BİR YERDE EĞİTİMİ EĞİTİMCİLER DEĞİLDE POPÜLER KÜLTÜR YÖNETİYORSA İLERLEME DEĞİL GERİLEME BEKLENİR.

Son düzenleme:
Değerlendirmeye de hayır sınava da hayır, bu bir güçtür ve eline geçenin nasıl kullanacağı muammadır, objektif olması ne kadar mümkün. Örnek, x kişisi memleketinde çalışıyor herkesi tanıyor, ayıp olur, olmaz mı. Her alanda öğretmen veya veli bazında, Birinin siyasi görüşü x partisine yakın, ne olacak sen tersiysen. Beni değerlendir fakat aklıma böyle şeyler gelmesin.
Örnek stajyerlik sınavı, il il ortalaması alınsa ortaya makul bir ortalama çıksa belki, fakat öyle olmadığını biliyorum. Kalan öğretmen hangi illerde fazla ve niye, bu sorunun cevabı bile bu işin özetini verir. Değerlendirmeye karşı değilim ortak akıl olursa eyvallah. Sendika olayı; hepsine karşıyım fakat biri tepki veriyor ve ortaya mantıklı argümanlar koyuyorsa diğerleri de geliştirmeye çalışmalı sessiz kalmamalı, böyle şeyler için var sendika yoksa kime ne fayda.
Müdür not verdi, ben size objektifliğini yazayım, herkesin serbest kıyafetle geldiği ortamda bir kişiye kıyafetten puan kırdı, diğerine ders işleyişi ile ilgili konuda hemde derse girmeden öğrenciye sorarak.
Şimdi forum konularından birinde müdür kendi derslerine girmesini istemiş hocamdan, hadi adil puan bekle. Müfettiş senede iki kere gelsin dinlesin üç gün, öğrencilere de sorabilir bir ders sohbet havasında buna razıyım.
Her yıl olduğu gibi 24 kasımda bir maaş ikramiye almadığımızı, maaşımızın 5 bin olmadığını anlatmaya çalışıyorum bordroyu görene kadar, sonra diyor ki ben senden çok alıyorum, daha gördüğüne değil duyduğuna inananlar varken nasıl olacak çohhh merak ediyorum

Aynı değerlendirmeyi doktorlar, mühendisler, kolluk kuvvetleri, din görevlileri için de düşünelim o halde. Nitelik sorunları böyle çözümlenmez. Eğitim sistemi ve öğretmen saygınlığı paraşütsüz düşüyor, yazıktır.

Dün akşam kanalların birinde denk geldi.Öğrenciler matematiği anlamıyoruz diyor öğretmenler eğlenceli anlatamıyor diyor sonra ekliyor puan verirken bunu gözönünde bulunduracağım düşük puan vereceğim diyor.Buyur burdan yak

Geri