Pejo 308 hakkında

Kodla Büyü

darkprog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocamlarım bu aracı kullanan bilen varmıdır? Disel leri nasıldır acaba Yardımlarınızı beklıyorum

2011 1.6 dizel comfort pack 92 hp sahibiyim hocam vede çok memnunum. yakıt tasarrufu, performans, güvenlik ve donanım olarak oldukça güzel bir araç... varsa araç hakkında merak ettiğin bir husus cevaplayabilirim...

3 yil pejoya tahammul etmis biri olarak gel yol yakinken vazgec.
Estetigi donanimi ve yol tutusu adami kandirir aman diyim.
Pejo sahibi arkadaslar hemen kizmasin on yargi degil tecrubeyle sabittir.
Elektronik aksamindan hic ariza almadim diyeni dovuyorlar :eek:

2009 model 58bınde boyasız comfort dizel 36.000tl diyorlar . Bizim peder bi alalım bi almayalım diyor benim pek bilgim yok sorayım dedım sizlere Piyasa almış basını gitmiş en dandık arabanın bile 4-5bin fiyat artmış. Sahibindende falan sağlam temiz araba yok.

Pejo 308 ı hiç bilmiyorum. Arabada 2 gunde 1 sorun cıkmasın yeter valla Eski aracı sattık birseyler almamız lazım .

Özellikle servis bakım ücretleri ve motor performansını, arıza verme durumunu merak edıyorum.

motoru psa grubu olarak anılan bir kaç firmanın ortak ürünüdür ve focus, mondeo, c4, c5, volvo s40, 301, c-ellysee gibi birçok araçta da kullanılan çok sağlam ve güçlü bir motordur yakıtı güzeldir geri kalan diğer özelliklerde #ahmetismet hocam haklıdır.(yol tutuş hariç astra focus veya golfe göre yol tutuşuda vasattır)

Aynı motoru kullanan başka bir araç kullanıyorum.
Motor hakkında bilgi vereyim 1.6 92 bg psa moturu. Performansı ve yakıt tüketimi çok iyi. Normal kullanımda şehirler arası 4,5 lt civarı şehir içi 5 lt civarı tüketim yakalanabilir. (Sabırlıysanız rekor tüketimlerde olabilir)

307 de karşılan bazı elektronik sorunların 308 de yaşandığını pek duymadım zaten otomobil forumlarına bakarsanız sizde hemfikir olursunuz.

2012 model 80 bindeki 1.6 peugot 308'i 2 hafta önce 39.000liraya aldım hocam.şu an gayet memnunum.ilerde de sorun çıkarmaz inşallah.

2009 pejo 308 dizel araç sahibiyim 2008 ağustos ayında sıfır almıştım gayet memnunum çok ekonomik bir araç şu ana kadar bi yamuğunu görmedim pejo yaramaz diyen arkadaşlar önyargılı olarak konuşuyorlar. Bazılarına göre dünyada toyota ve wv den başka araç yok bu araçlara tapıyorlar ve başkalarının da tapmasını bekliyorlar 2003 2004 model bu araçların temizini bulursanız alın diyorlar, 11-12 yaşında arabaların fiyatlarını şişiriyorlar.
Düzgün kullandıktan sonra hepsi araba
hocam merak ettiklerin varsa pejoyla ilgili cevaplayabilirim

Geri