pdf ye şifre koymak

Kodla Büyü
PDF dosyasını oluşturduğunuz programda kaydederken, parola ekleme ile ilgili birşeyler vardır. Örneğin Office 2010'da Word'de belgeyi Farklı kaydet dedikten ve kayıt türü olarak PDF seçildikten sonra Seçenekler düğmesi çıkıyor. Ona tıkladığınızda en altta belgeye parola ile koru seçeneğini seçtiğinizde istediğiniz şifreyi verip, PDF olarak kaydedebiliyorsunuz. Aynı şey PDF okuyucu programlarda da vardır mutlaka.

hocam şifreyi dediğiniz gibi kayıt ederken verince hiç faydası olmuyor

Libre Office ile dosyayı açıp "Dosya-pdf olarak dışarı aktar" seçeneğini seçip güvenlik bölümünden şifre koyunca oluyor.

nese1982' Alıntı:
hocam şifreyi dediğiniz gibi kayıt ederken verince hiç faydası olmuyor
Mesajımı yazmadan önce denemiştim, olmuştu.
Siz yanlış bir şey yapıyorsunuz sanırım.

Önce 1'i seçin. Sonra 2'ye tıklayın. 3'ü seçip tamam dediğinizde sizden şifre isteyecektir.

Ekli dosyalar

• pdf_sifre_koyma.JPG
    pdf_sifre_koyma.JPG
    97.2 KB · Görüntüleme: 5,004
yakuphan' Alıntı:
Önce 1'i seçin. Sonra 2'ye tıklayın. 3'ü seçip tamam dediğinizde sizden şifre isteyecektir.
mrb hocam aynı yöntemi yapıyorum ancak benim en son seçenek de çok farklı bişey var. ama ben pdfmaker diye bi programla hallettim. emeğinize sağlı hocam. bu yöntemi de okulda deneyecem. öğrendiğim iyi oldu...

PDF Dosyasını adobe acrobat professional'de aç. Dosya menüsünden özellikler / güvenlik sekmesi/ Güvenlik yöntemi /şifre güvenliği /ayarları değiştir yolunu izlersen olur hocam

Geri