Pdf dökümanını 4 sayfa bir yaprakda yazdıramıyorum!

Kodla Büyü

cefecan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar Elimde pdf dökümanı var bunu 4 sayfayı bir yaprağa yazdırmak istiyorum fakat olmuyor.Yani aslında oluyor yazdırma ayarlarında aşağıdaki resimde olduğu gibi yapıyorum

Fakat şunu yapamıyorum.1 ve 2 sayfalar ön yüzde olacak daha sonra diğer sayfaya 5 ve 6 yı yazacak daha sonra 9 ve 10 yazacak sonra ben yazdırm bitince kağıdı ters çevirecem 3 ve 4, 7 ve 8, 11 ve 12 şekliden yazdırarak devam edecem bu şekilde nasıl yaparım arkadaşlar.

önce tek sayfaya 2 sayfa yazdırmayı ayarlayacaksınız daha sonra yazdırılacak sayfaları 1,2,5,6 vs yazarak ön yüzlerini yazdırın bu sayfalar yazıldıktan sonra geri kalan sayfaları kağıdın arka tarafına yazdırabilirsiniz

...

Ekli dosyalar

• pdf_yazdir.jpg
    pdf_yazdir.jpg
    54.2 KB · Görüntüleme: 10,916
yildizbote' Alıntı:
önce tek sayfaya 2 sayfa yazdırmayı ayarlayacaksınız daha sonra yazdırılacak sayfaları 1,2,5,6 vs yazarak ön yüzlerini yazdırın bu sayfalar yazıldıktan sonra geri kalan sayfaları kağıdın arka tarafına yazdırabilirsiniz

Hocam benimde aklıma o çözüm geldi ama 200 sayfalık bir kitabı bu şeklide yazdırmak çok zor olur kolay bir yolu olmalı diye düşünüyorum.mesela iki sayfa atlayarak yaz gibi bir seçenek olsa müthiş olurdu :D

Bende Konica Minolta BizHub 362 Fotokopi Makinaıs var onunla her şekil yazdırabiliyorum. :) Sizinde böyle bir yazıcıya sahip olmanız lazım bu şekilde yazdırabilmek için. Yoksa diğer şekilde hocamın dediği gibi yapmak zorundasınız bence....

Metehan' Alıntı:
Bende Konica Minolta BizHub 362 Fotokopi Makinaıs var onunla her şekil yazdırabiliyorum. :) Sizinde böyle bir yazıcıya sahip olmanız lazım bu şekilde yazdırabilmek için. Yoksa diğer şekilde hocamın dediği gibi yapmak zorundasınız bence....

Anladım hocam herhalde başka çaremiz yok.

the_korsan' Alıntı:
hocam orada 4 sayfa değil 2 sayfa seçeneğini seçmelisin. sen arkalı önlü 4 sayfayı düşünüyosun ama yazıcı sadece ön yüze 4 sayfa yazar bu şekilde. ayrıca yazıcının arkalı önlü yazdırma gibi bir özelliği olsa iyi olurmuş. bizim okuldaki o şekilde yazdırıyor hiç sıkıntı yaşamıyoruz. ama böyle bir özelliği yoksa yazdırılacak sayfaları 1,2,5,6 diye elle girmen gerekecek malesef. ama burdaki 4 sayfa seçeneğini 2 ye düşürmeyi unutmamalısın hocam.
hocam ayrıca sağ üst tarafta bulunan Özellikler tuşuna basın orada kısa kenar üzerinde döndür yada uzun kenar üzerinde döndürgibi bir seçenek varsa yazıcının arkalı önlü yazma özelliği olabilir. şayet varsa kısa kenar seçeneğini seçin ve sayfa numaralarını girmenize gerek kalmadan işleminizi halledebilirsiniz. kolay gelsin inşallah kolayca hallolur.

leventgenc' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
hocam orada 4 sayfa değil 2 sayfa seçeneğini seçmelisin. sen arkalı önlü 4 sayfayı düşünüyosun ama yazıcı sadece ön yüze 4 sayfa yazar bu şekilde. ayrıca yazıcının arkalı önlü yazdırma gibi bir özelliği olsa iyi olurmuş. bizim okuldaki o şekilde yazdırıyor hiç sıkıntı yaşamıyoruz. ama böyle bir özelliği yoksa yazdırılacak sayfaları 1,2,5,6 diye elle girmen gerekecek malesef. ama burdaki 4 sayfa seçeneğini 2 ye düşürmeyi unutmamalısın hocam. kolay gelsin.

teşekkürler hocam artık elle girecem yapcak bişey yok.

Geri