Pc'nizde KeyLogger Var mı? önemli!

Kodla Büyü
benimkinde keylogger kurulu ve system yazıyor.. bence böyle keylogger bulunmaz. yine de teşekkürler

evdeki 2 pc de system yazıyor,
gelecek hafta okuldaki makinalara bakayım

iskender' Alıntı:
yalnız ben vista kullanıyorum görev yoneticisinde "sevices.exe" diye bi işle m yok??
Vistada İşlemler sekmesinda altta yer alan "Tüm Kullanıcılr İçin İşlemleri Göster" seçeneğini tıklarsan servises.exe yi görebilirsiniz.

böyle keylogger bulunmaz. yazılımları var. envai çeşit kylogger var . bakalım hangisi bu yöntemle görülebiliyor. pek mantıklı geğil bence. :!: :!:

hocam işe yaramıyor ya...pc me bir key logger kurdum ve dediğiniz yere baktım.services.exe nin yanında hala system yazıyo.daha iyi bir yol varmı program olmaksızın bu tür bir saldırıyı öğrenmenin.key logger in adı falert.

halid03' Alıntı:
böyle keylogger bulunmaz. yazılımları var. envai çeşit kylogger var . bakalım hangisi bu yöntemle görülebiliyor. pek mantıklı geğil bence. :!: :!:

doğru bende keylogger var ama bu yöntemle görülmüyor.

Keyloggerlardan Kurtulma :Sistem yöneticisinin dışında çalışan keyloggerları bulup yönetcisiye bildiren yazılımlara anti-keylogger denir.
Bazı Keylogger Tespit Yöntemleri

1-)Ctrl + alt + delete tuşlarına basıp "işlemler" menüsüne geliyorsunuz. Services.exe karşısında SYSTEM yerine admin vs. yazıyorsa keylogger vardır. Ben en son keylogger yediğimde SERVICES.EXE işlemlerde görünmüyordu. Bu durumda format veya keyloggeri temizlemelisiniz.
2-)c:/windows/system32 klasörüne girin. SystemDll32.exe ve SystemDll32.log dosyalarını görüyorsan pc'de keylogger var demektir. Buda bir başka yöntem. Format atmanız iyi olacak, format atmadan silmek için bilgisayarı güvenli kipta çalıştırıp regedit'e girin. ( Başlat, çalıştır'dan regedit yazın ) HKEY_CURRENT_USER\Software\Mic rosoft\Windows\Curre ntVersion\Run anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve bilgisayarı yeniden başlatın.

3-)Ctrl+Alt+Shift+x tuşlarına basınca karşınıza bir şifre sorma ekranı çıkıyorsa emin olun keylogger yemişsiniz. Format Gerektirir.

4-)Başlat / Çalıştır / Cmd yazıp ms-dos penceresini açıyoruz ve komut satırına: netstat -an | find ":25" yazıyoruz. "25" keylogger in smtp portudur. Bu komutu yazdıktan sonra komut satırının altında bosluk olur ve yeni komut satırına geçerse keylogger yok demektir.

keylogger'den charlarımızı, şifrelerimizi nasıl korunuruz?
1) Free uzantılı adreslere girmeyerek. Mesela domainismi.com.tr.cx gibi.
2) İyi bir virüs koruması kullanarak. Nod32 ve kaspersky tavsiye ederim. Ayrıca çeşitli anti-keylogger programlarıda var. İyi bir güvenlik istiyorsanız bunlarıda kullanın.
3) Şifre girerken Başlat+Programlar+Erişilebilir lik+Ekran Elavyesini kullanmak. Ama bunuda öğrenebilen keylogger mevcuttur.
4) .exe uzantılı dosyalara dikkat etmek. Güvenmediğiniz sitelerden program çekmemek. Özellikle rapidshareden bilmediğiniz tanımadığınız kişilerin linklerine tıklamayınız.
5) Deepfreze kullanarak.
6) Herhangi bir cafede şifre girmeyerek. Şifre girseniz dahi evinize geldiğinizde bu şifreleri güvenlik amaçlı değişin.
7) Bilmediğiniz mailleri açmayınız.

Alıntıdır. Yöntemleri denedim bende görülmedi. elinde keylogger olanlar denerse sevinirim.

Re: Ynt: Pc'nizde KeyLogger Var mı? önemli!

Keylogger Tespit Yöntemi

Yöntem 1: Ctrl + alt + delete tuşlarına basıp "işlemler" menüsüne geliyorsunuz. Services.exe karşısında SYSTEM yerine admin vs. yazıyorsa keylogger vardır.

Yöntem 2: c:/windows/system32 klasörüne girin. SystemDll32.exe ve SystemDll32.log dosyalarını görüyorsan pc'de keylogger var demektir. Buda bir başka yöntem. Format atmanız iyi olacak, format atmadan silmek için bilgisayarı güvenli kipta çalıştırıp regedit'e girin. ( Başlat, çalıştır'dan regedit yazın ) HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run anahtarı altındaki SystemDll32 ismindeki anahtarı sil ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Yöntem 3: Ctrl+Alt+Shift+x tuşlarına basınca karşınıza bir şifre sorma ekranı çıkıyorsa bilgisayarınızda keylogger vardır. Format öneririm.  

Yöntem 4: Başlat / Çalıştır / Cmd yazıp ms-dos penceresini açıyoruz ve komut satırına: netstat -an | find ":25" yazıyoruz. "25" keylogger in SMTP portudur. Bu komutu yazdıktan sonra komut satırının altında boşluk olur ve yeni komut satırına geçerse keylogger yok demektir.

Peki keylogger'den charlarımızı, şifrelerimizi nasıl koruyabiliriz?

1) Free uzantılı adreslere girmeyerek. Mesela domainismi.com.tr.cx gibi.
2) İyi bir virüs koruması kullanarak. Ayrıca çeşitli anti-keylogger programları da var. İyi bir güvenlik istiyorsanız bunları da kullanın.
3)Şifre girerken Başlat+Programlar+Erişilebilirlik+Ekran Klavyesini kullanmak. Ama bunu da öğrenebilen keylogger mevcuttur.
4) .exe uzantılı dosyalara dikkat etmek. Güvenmediğiniz sitelerden program çekmemek. Özellikle download sitelerinden bilmediğiniz tanımadığınız kişilerin linklerine tıklamayınız.
5) Deepfreze kullanarak. 
6) Herhangi bir cafede şifre girmeyerek. Şifre girseniz dahi evinize geldiğinizde bu şifreleri güvenlik amaçlı değişin.
7) Bilmediğiniz mailleri açmayınız.
ALINTIDIR
 http://www.denizli.pol.tr/Duyurular/Sayfalar/00011_dyr.aspx

Var ama yüklemedim. Bilgisayarın bir yerinde var adını unuttum ayrıca programın. :D

Keylogger ile ne yapacak şifre çalar anca banka şifrelerini koruyan telefon vesaire ile gelen parolalar.
Yoksa kimse benim face ile uğraşmaz. Para getirmiyor. Lamerlerin yöntemleri de bilgisayardan anlayan adama işlemez.

Bilen birisi yaparsa zaten ne antivirüs korur ne başka yöntem.

Geri