Pc'nizde KeyLogger Var mı? önemli!

Kodla Büyü

basbag

Seçkin Üye
Seçkin Üye
EVET ARKADASLAR COK ONEMLI BIR KONUYA DEGINIYORUZ
SIZIN HABERINIZ YOK AMA EVDEN OYNAMANIZA RAGMEN SIFRELERINIZ MSN HESAPLARINIZ vs SIZE OZEL OLAN SIFRELER BASKALARI TARAFINDAN OGRENILIYOR BUNUN ICIN UFAK BI TEST YAPIN...
CTRL+ALT+DELETE TUSLARINA BASIN WINDOWS GOREV YONETICISI NI ACIN
DAHA SONRA İŞLEMLER SECENEGINE TIKLAIN...
ONUNUZE CIKAN LISTEDE SERVİCES.EXE SECENEGINI BULUN VE KARSISINDA
ADMIN mı? SYSTEM mi? YAZDIGINA DIKKAT EDIN...

EGER KI ADMIN YAZIYORSA O ANDAN ITIBAREN GIRDIGINIZ BUTUN SIFRELERI BASKA BI PCDEN DEISTRMEYE BAKIN...CUNKU BASKASI TARAFINDAN BASTIGINIZ BUTUN TUSLAR YONETILIYOR...
VE EN YAKIN ZAMAN ICINDE FORMAT ATIN BILGISAYARINIZA...
AMA YAKIN ZAMANDA FORMAT ATAMAYACAKSINIZ ONUNDA KOLAYI VAR BASKA BI PC DEN SIFRENIZI YOLLAYIN KOPYALA YAPISTIR SEKLINDE KULLANIN PC NIZDE FINK ATAN KISI SADECE CTRL+V YE BASTIGINIZI GORECEK BUDA HIC BI ISINE YARAMAZ...

EGERKI SYSTEM YAZIYORSA KARSISINDA KORKMANIZA GEREK YOK RAHATINZA BAKIN...
AMA ARADA PCNIZI VIRUS TARAMASINDAN GECIRIN BILIYORUZ KI HER GUN BASKA BI VIRUS CIKIYOR ...

bende de system yazıyordu hergün bakıyorum gerçi buna. belli olmaz birgün admin yazarsa kötü olurum.

Keşke bir iki gün öncesinden paylaşmş olsa idiniz..Şimdi Mail hesabımı kaybetmiş olmazdım Belkide... Paylaşım İçin Teşekkürler..

arkadaşlar bazı keyloggerlar ctrl+alt+delete e yakalanmıyor ,kernel'e yerlesen (nadir) ve klasiklesmis hook metodunu kullanan (yaygin) olmak uzere iki tipi vardir. kernel'dekini (vxd) yakalamak oldukca zordur. bir de klavye kablosuna yerlesen vardir.. bu da wireless calisir.en iyi yöntem sanal klavye kullanmaktır

lastmohikan' Alıntı:
bilgi için tesekkür ederim..peki hangi yolla keyloggeri pcye yolluyor..80.porttanmı giriyor..

İp numaranızı yeterki öğrensin. en bilinen yöntem size gelen mailler.

aman hocam internet bankaçılığı falan kullanıyoz. sonra duman oluruz valla...
neyseki SYSTEM yazıyor...

baktım dediğin gibi 4 tane admin uzantılı çaışan dosya var onları sonlandırayım imdi. saolsun hocam

Benden de bir tavsiye,microsoftun kötü yazılımcıklara yönelik bir program yazmış.bunu windows güncellemesi yaparak edinebilirsiniz.Tabi güçlü bir antivirus programıda şart.....

Ben Kaspersky kullanıyorum sorun yok.......
İyi paylaşımlar

bu sadece services.exe işlemi için mi geçerli diğer işlemlerin bezılarında admin yazıyor.

basbag' Alıntı:
EVET ARKADASLAR COK ONEMLI BIR KONUYA DEGINIYORUZ
SIZIN HABERINIZ YOK AMA EVDEN OYNAMANIZA RAGMEN SIFRELERINIZ MSN HESAPLARINIZ vs SIZE OZEL OLAN SIFRELER BASKALARI TARAFINDAN OGRENILIYOR BUNUN ICIN UFAK BI TEST YAPIN...
CTRL+ALT+DELETE TUSLARINA BASIN WINDOWS GOREV YONETICISI NI ACIN
DAHA SONRA İŞLEMLER SECENEGINE TIKLAIN...
ONUNUZE CIKAN LISTEDE SERVİCES.EXE SECENEGINI BULUN VE KARSISINDA
ADMIN mı? SYSTEM mi? YAZDIGINA DIKKAT EDIN...

EGER KI ADMIN YAZIYORSA O ANDAN ITIBAREN GIRDIGINIZ BUTUN SIFRELERI BASKA BI PCDEN DEISTRMEYE BAKIN...CUNKU BASKASI TARAFINDAN BASTIGINIZ BUTUN TUSLAR YONETILIYOR...
VE EN YAKIN ZAMAN ICINDE FORMAT ATIN BILGISAYARINIZA...
AMA YAKIN ZAMANDA FORMAT ATAMAYACAKSINIZ ONUNDA KOLAYI VAR BASKA BI PC DEN SIFRENIZI YOLLAYIN KOPYALA YAPISTIR SEKLINDE KULLANIN PC NIZDE FINK ATAN KISI SADECE CTRL+V YE BASTIGINIZI GORECEK BUDA HIC BI ISINE YARAMAZ...

EGERKI SYSTEM YAZIYORSA KARSISINDA KORKMANIZA GEREK YOK RAHATINZA BAKIN...
AMA ARADA PCNIZI VIRUS TARAMASINDAN GECIRIN BILIYORUZ KI HER GUN BASKA BI VIRUS CIKIYOR ...

Hocam bu sorun bende 2 aydır var.öğretmen bilgisayarına bulaşmış. Virüs fln zanediyordum meğer keyloggermış.Çok önemsememiştim ama şimdi ciddiye alıyorum.sürekli bankacılık işlemleride yapıyorum. Bu logger ın temizlenmesini anlatan bi link vs bulabilirseniz atarsanız sevinirim.

basbag' Alıntı:
lastmohikan' Alıntı:
bilgi için tesekkür ederim..peki hangi yolla keyloggeri pcye yolluyor..80.porttanmı giriyor..

İp numaranızı yeterki öğrensin. en bilinen yöntem size gelen mailler.

yani kısacası geleni kabul edip ben portumu açmazsam keylogger a giriş yapması mumkun degil mi?birde anti hacker duvarı sürekli veri trafigini kontrol ediyor..bu trafik sırasında keyloggera rastaldıgında bana uyarı vermezmi??çok uzattım biliyorum ama benim esas ögrenmek istedigim keylogger pc ye baglantı yaparken benim mutlaka onaylamam mı gerekiyor bir maili fala nkabul edip???

Bende kontrol ettim SYSTEM yazıyor. :lol: Ohhbe. teşekkürler. Zaten PC i tam fulll korumalı :D

Bende de sistem yazıyor ama keyloger var.Daha önce ben kurdum.Bilgisayara oturan ne yapıyor ne ediyor diye şüphelendiğim için kurdum.Demek ki her durum için işe yaramıyor bu yöntem.Yine de sağolun paylaşım için.

Bu arada bu el-derman paketlerinin hepsinde trojan var indireyim de kurayım felan demeyin

Geçen benzer bir durum başıma geldi.Fakat bu ""Trojan.Win32.Delf.aam" adıyla tanımlanan trojanmış.Aynı şekilde bu da kendisini sevices.exe olarak gizlemeye çalışıyor.Görev yöneticisinden baktığınızda "kullanıcı adı" olarak "system" görünmüyorsa size de bulaşmıştır.Diyelim ki içerisinde 500-600 mb veri olan bir klasörünüz var bu trojan bulaşmışsa özelliklerine baktığınızda 37 kb olarak görünür...

Sağol teşekkürler çok güzel bir paylaşım. Bu sitede gezindikçe birçok şey öğreniyorum. Ama hala yeni üyeyim. :(

Geri