PC hiçbir şeyi boot etmiyor

Kodla Büyü

faky18

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar, anakarti değişen PC hiçbir şekilde boot olmuyor. Diski söküp başka makineye taktigimda sorunsuz açılıyor, Bootable USB bellek taktigimda belleği görüyor ancak boot etmiyor, yeniden başlıyor. Normal şekilde HDD'den de boot ettiğimde aynı şekilde yeniden başlıyor. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

eğer yeni pc ise biostan secure boot ayarını disable yapın.olmazsa boot seçeneklerinden uefiyi legacy ya da bootu windows 8 windows 10 gibi bir ayarı varsa manuel e getirin.kaydedip çıktıktan sonra tekrar biosa girin .flashı görmeniz lazım

Hocam sorun USB yi görmemesi değil, görüyor ve dediğiniz şekilde bios ayarlari, harddiski de boot etmiyor. Harddiski başka PC ye bağladım acildi PC. Nedense makine hicbirseyi boot etmiyor sürekli yeniden başlatıyor

HDD yi söküp başka PC de denedim Windows açılıyor. Ancak makine HDD den veya USB den boot etmek istediğimde 2-3 saniye okumaya çalışıp, yeniden başlıyor

Anakart değiştiği için belki üzerinden eski BIOS yazılımı olabilir, güncellemeyi deneyin, farklı sata portu ve kablosu da deneyebilirsiniz. Ancak hem HDD yi hemde USB yi görüp bunların ikisinden de boot etmiyorsa BIOS olma ihitimali daha yüksek geldi bana. Birde makinen markası nedir acaba? DELL kurumsal kasalarda içinden parça değiştiğinde BIOS da açılırken yeni takılan ürünün seri numarsını girmek gerekebiliyor. Sizde de anakart değişmiş. Böyle birşey de olabilir.

Hocam başta seri numarasi hatalı diye hata veriyor. Bu makine ile bir PC inn daha anakarti değişti, onda böyle bir sorun olmadı. Dediğiniz gibi biosu güncelleme yi deneyeceğim. Marka Lenovo.

Hocam başta seri numarasi hatalı diye hata veriyor. Bu makine ile bir PC inn daha anakarti değişti, onda böyle bir sorun olmadı. Dediğiniz gibi biosu güncelleme yi deneyeceğim. Marka Lenovo.

Hocam eğer seri numarası farklı diye hata verdi ise dediğim gibi kurumsal kasalardaki ekstra güvenlik sebebi iledir. Bir ihtimal anakart üzerinden BIOS sıfırlama jumper i vardır. onu da deneyebilrisiniz. Veya lenovo teknik desteği ararsanız tarif de edebilirler.

Servisi arayıp durumu izah ettim. Bios güncellemesi risk içerdiği için kendileri kasayı aldılar. Teşekkürler herkese.

Geri